Ciekawe znalezisko

W dniu 16 stycznia br. Komenda Powiatowa Policji otrzymała zgłoszenie o tym, że na terenie prywatnej posesji doszło do znaleziska przedmiotów pochodzących z okresu II wojny światowej.
W miniony czwartek policjanci z KPP Ostrzeszów, udali się do miejscowości Salomony gm. Czajków, gdzie właściciel prywatnej posesji zgłosił znalezienie skrzyni z amunicją. Policjanci udali się pod wskazany adres i potwierdzili powyższe. Okazało się, że podczas prac budowlanych w pomieszczeniu gospodarczym, właściciel posesji wykopał metalową skrzynie, w której znajdowała się amunicja wojenna od broni maszynowej.  Amunicja została bardzo dokładnie zakonserwowana zanim została zakopana, i pomimo upływu lat zachowała się w bardzo dobrym stanie technicznym, można by rzec, że w stanie do dalszego użytku.

Na miejsce wezwano, Wojsko a dokładnie Patrol Saperski jednostkę z Brzegu, w celu zabezpieczenia znalezionych jednostek amunicji oraz sprawdzenia pozostałej części terenu pod kątem ujawnienia kolejnych „skarbów ziemi”. Policjanci z Ostrzeszowa zabezpieczali miejsce na czas prowadzonych czynności.

W piątek 17 stycznia patrol rozminowania ujawnił na posesji kolejne przedmioty pochodzące z okresu wojennego. Wśród nich broń maszynowa, która w znacznym stopniu uległa rozkładowi, szczególnie w części drewnianej. W całości zachowała się lufa. Znaleziono również kolejne sztuki amunicji. Łącznie wykopano 313 szt. amunicji strzeleckiej oraz lufę karabinu.

Przedmioty zostały zabezpieczone i zabrane przez Patrol Saperski

ostrzeszow.policja.gov.pl

(Visited 623 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz