Premiery Porsche na targach w Poznaniu

Premiery Porsche na targach w Poznaniu

Na gości Poznań Motor Show 2017 czeka łącznie trzynaście samochodów Porsche oraz kolekcja ekskluzywnych akcesoriów Porsche Driver’s Selection.

Podczas targów zaprezentowane zostaną dwa najnowsze modele sportowej niemieckiej marki Porsche: Panamera Sport Turismo oraz wyścigowego 911 GT3 Cup. Tegoroczne nowości idealnie wpisują się w aktualną ofertę marki, podkreślając jej sportowy charakter. Porsche Panamera Sport Turismo na polską wystawę trafia zaledwie kilka tygodni po światowej premierze w Genewie.

Modele na stoisku Porsche
Dla odwiedzających stoisko Porsche przygotowało kilka stref prezentujących zróżnicowane podejście do wartości utożsamianych przez każdy samochód Porsche – mocy, prędkości, jakości i emocji. Obok premierowego Porsche Panamera Sport Turismo znajdzie się Porsche Panamera 4 E-Hybrid prezentujące kierunek, w którym zmierza marka po nieustannych sukcesach w motorsporcie dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej. W strefie poświęconej transferowi technologii obok premierowego wyścigowego Porsche 911 GT3 Cup znajdzie się topowa wersja seryjna Porsche 911: Turbo S. W części stoiska otwartej dla publiczności zobaczyć można będzie takie samochody Porsche jak: 718 Cayman, 718 Boxster, 911 Targa 4S, 911 Carrera 4 GTS, Panamera Turbo, Macan Turbo, Macan czy Cayenne GTS. Tequipment Corner będzie z kolei poświęcony zastosowaniu użytecznych akcesoriów do samochodów Porsche na przykładzie Cayenne S.

Porsche Driver’s Selection

Podczas Poznań Motor Show miłośnicy Porsche będą mogli nabyć gadżety, ubrania i akcesoria z kolekcji Porsche Driver’s Selection w bardziej atrakcyjnych cenach niż w Porsche Centrach oraz w sklepie online. To doskonała okazja do zapoznania się z ofertą najwyższej jakości przedmiotów firmowanych przez Porsche, które niczym auta z Zuffenhausen na co dzień łączą funkcjonalność ze sportowym i eleganckim designem.

Porsche Panamera Sport Turismo

Porsche poszerza rodzinę modelu Panamera o nową wersję nadwoziową – Panamera Sport Turismo jest oferowana w pięciu różnych wariantach: Panamera 4, Panamera 4S, Panamera 4S Diesel, Panamera 4 E-Hybrid oraz Panamera Turbo. Nowa odmiana, zbudowana w oparciu o odnoszącą liczne sukcesy sportową limuzynę, stanowi kolejny mocny akcent w segmencie aut luksusowych – w czym również zasługa jej niepowtarzalnej stylizacji. Jednocześnie Sport Turismo z silnikami o mocy do 404 kW/550 KM jest najbardziej wszechstronnym samochodem w klasie. Duży otwór bagażowy, niska krawędź załadunku, zwiększona objętość bagażnika i koncepcja foteli 4+1 sprawiają, że nowy model Panamera oferuje doskonałą kombinację przydatności na co dzień i maksymalnej elastyczności. „Panamera Sport Turismo to dla nas krok w kierunku nowego segmentu, jednak przy zachowaniu wszystkich charakterystycznych dla Porsche wartości i atrybutów” – mówi Michael Mauer, szef działu Porsche Style.

Porsche 911 GT3 Cup

sportowe.jpg

Do rywalizacji na torach wyścigowych całego globu w sezonie 2017 Porsche 911 GT3 Cup przystąpiło z całkowicie przeprojektowanym układem napędowym. Ten najpopularniejszy na świecie samochód wyścigowy serii GT otrzymał 6-cylindrowy silnik typu bokser o pojemności 4 litrów i jeszcze wyższych osiągach. Dzięki wyrafinowanej technologii ze świata motorsportu kompaktowa jednostka z bezpośrednim wtryskiem benzyny generuje moc 357 kW (485 KM).

Porsche zaprasza dziennikarzy na konferencję prasową, która odbędzie się podczas dnia prasowego – 6 kwietnia o godzinie 09:40 na stoisku Porsche w pawilonie numer 3A.

 

(Visited 129 times, 1 visits today)

Leave a Reply