Znamy program Motor Show 2017 [FILM]

Już za dwa tygodnie – 6 kwietnia rusza największe w kraju święto dla miłośników motoryzacji – Motor Show. Po raz pierwszy w Poznaniu zagoszczą auta Ssangyong oraz w pełni elektryczne pojazdy marki Tesla. Wśród atrakcji poznańskiego salonu samochodowego będzie też licytacja auta, którym papież Franciszek podróżował w czasie Światowych Dni Młodzieży.

W tegorocznej edycji bierze udział ponad 150 wystawców. Organizatorzy wystawy zapraszają odwiedzających do czterech salonów tematycznych: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz truck.

– To co wyróżnia Motor Show i świadczy o prestiżu imprezy to dziesiątki premier nowych modeli aut. Większość prezentacji przyjeżdża do Poznania prosto z salonu samochodowego w Genewie – przekonuje Dariusz Wawrzyniak, dyrektor Motor Show.

Po raz pierwszy w Poznaniu zagoszczą auta Ssangyong z SUVem Korando oraz marka utożsamiana z ewolucją inżynierii samochodowej Tesla z modelami S oraz X.

Na Motor Show nie zabraknie  dobrze znanych aut z grupy Volkswagen z premierą VW Arteon na czele. Będą też Porsche, Seat czy Skoda. Mercedes obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia marki AMG. Na targach w Poznaniu zaprezentuje najnowsze modele AMG GT Roadster oraz E 63 S 4Matic+. Gratką stoiska będzie zabytkowy 300 SEL AMG, czyli popularna „beczka”. Specjalną wystawę przygotowuje też Mitsubishi, którego pierwszy Model-A zjechał z taśmy produkcyjnej dokładnie sto lat temu.

Wystawy przygotowuje też BMW, Nissan i Toyota, Grupa PSA z Citroen, Peugot i DS oraz wiele innych. Wielbicieli motoryzacji ucieszą się z wystaw modeli aut luksusowych: Rolls-Royce, Aston Martin, Maserati i Ferrari. Obecne też będą polskie konstrukcje spod znaku Polaris Slingshot, Romet czy Junak.

Motor Show rok po roku przyciąga coraz liczniejszą grupę widzów – Udało nam się stworzyć wydarzenie, które w ubiegłym roku przyciągnęło 133 tysięcy odwiedzających! To absolutny rekord, ale liczymy, że tegoroczna edycja przebije ten wynik – podkreśla Dariusz Wawrzyniak.

Motor Show to nie tylko premiery nowych modeli. W czasie targów spotkać można liczne dodatkowe atrakcje: oldtimery, auta i motocykle tuningowane, pokazy driftu i stuntu. Odbędzie się też zlot caravaningowy – ok. 80 załóg na czas targów zamieszka na terenie MTP.

Nowością tegorocznego Motor Show będzie licytacja aut dedykowanych dla szerokiej publiczności, prowadzona na żywo. 8 kwietnia w Iglicy zespół Carport przeprowadzi aukcję 40 używanych aut, sprowadzonych przez niezależnych rzeczoznawców. Wśród nich auto papieża Franciszka.

–  Trudno jest wskazać jedną perełkę tegorocznego Motor Show, tak żeby nie pominąć któregoś z wyjątkowych aut. Na szczególną uwagę zasługuje VW Golf, którym papież Franciszek jeździł w czasie Światowych Dni Młodzieży – przekonuje Dariusz Wawrzyniak.

Chociaż większość odwiedzających Motor Show to mężczyźni, na stoisku Speed Ladies odnajdą się też panie. Będą spotkania z podróżniczkami, pokaz Air Sister – prac wykonanych aerografem, a nawet Pit Biki YFC czyli motocykle dedykowane dzieciom.

Szczegółowy program wydarzeń oraz bilety wstępu dostępne są w przedsprzedaży na stronie www.motorshow.pl

Hubert Bugajny/biuro prasowe

(Visited 907 times, 1 visits today)

Leave a Reply