Poznański Budżet Obywatelski 2018 – wyniki głosowania

Zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Publikujemy listę projektów wraz z liczbą uzyskanych głosów.

– Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy oddali swoje głosy w tegorocznej edycji naszego budżetu obywatelskiego.


Frekwencja była większa niż w ubiegłym roku, w głosowaniu wzięło udział aż 45 tysięcy osób – mówi Patryk Pawełczak, z-ca dyrektora Gabinetu Prezydenta.

Lista projektów z liczbą uzyskanych głosów znajduje się pod adresem: www.pbo2018.um.poznan.pl/i/pbo-2018/voting

Na poznaniaków w tym roku czekało 47 propozycji projektów ogólnomiejskich oraz 113 rejonowych. Każdy mieszkaniec mógł oddać 3 głosy – 1 na projekt ogólnomiejski oraz 2 na rejonowe.

Ostateczną listę zwycięskich projektów PBO18, które trafią do realizacji, poznamy 6 listopada o godz. 18:00 podczas Gali Ogłoszenia Wyników Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Uroczystość  odbędzie się w Sali Białej Urzędu Miasta.

– W tej chwili analizujemy, czy możliwa jest realizacja tych projektów, które nie w pełni mieszczą się w puli finansowej – zaznacza dyr. Patryk Pawełczak.

Głosowanie na projekty zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego odbywało się wyłącznie drogą elektroniczną. Dla mieszkańców, którzy nie mają dostępu do komputera lub woleli skorzystać z pomocy ankieterów, miasto przygotowało 42 stacjonarne punkty, w których była taka możliwość.

Hubert Bugajny/biuro prasowe/poznan.pl

Czytaj również…
(Visited 322 times, 1 visits today)

Leave a Reply