Śledztwo w sprawie zderzenia tramwajów w Poznaniu

 

Śledztwo w sprawie zderzenia tramwajów w Poznaniu

Prokuratura Rejonowa Poznań-Grunwald w Poznaniu wszczęła śledztwo w sprawie zderzenia 3 tramwajów na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu.

Do zdarzenia doszło w dniu 19 grudnia 2018r.


na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. Po krótkiej przerwie w ruchu tramwajów związanej z udzielaniem pomocy lekarskiej przez załogę karetki pogotowia jednemu z pasażerów doszło do zderzenia się trzech pojazdów szynowych. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznało 30 osób. Najciężej poszkodowany został motorniczy jednego z tramwajów, którego przewieziono do szpitala gdzie został poddany skomplikowanej operacji. Śledztwo zostało wszczęte o przestępstwo z art. 173 §1 kodeksu karnego, tj. sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Za czyn ten grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

Poznań: Bardzo poważny wypadek tramwajów. 16 osób poszkodowanych trafiło do szpitali. [AKTUALIZACJA]

Poznań – poważny wypadek tramwajów

Około godz. 16.10 w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej doszło do zderzenia trzech tramwajów. W wyniku wypadku 16 osób poszkodowanych trafiło do szpitala. Poważne obrażenia odniósł motorniczy jednego z tramwajów. MPK podstawiło autobus medyczny. Na miejsce wypadku udał się wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Policja zabezpieczyła objazdy. /poznan.uw.gov.pl/
AKTUALIZACJA:

Wznowionio ruch tramwajów na ul. Grunwaldzkiej. Tramwaje linii 1, 6, 13 wróciły na swoje trasy. Tramwaje linii 15, ze względu na zamknięcie pętli Budziszyńska, kierowane będą do pętli na Junikowie.

Poznań: Bardzo groźny wypadek na ulicy Grunwaldzkiej. Zderzyły się trzy tramwaje. Ranni zostali przewiezieni do trzech poznańskich szpitali

Na ulicy Grunwaldzkiej, niedaleko skrzyżowania z Bułgarską zderzyły się trzy tramwaje. Na miejscu działają służby. Podstawiono autobus MPK, w którym mogli schronić się pasażerowie. Niezwłocznie uruchomiono też komunikację zastępczą.
Do wypadku doszło chwilę po godzinie 16. W wyniku zderzenia trzech tramwajów do szpitala trafiło 14 osób. Motorniczy jednego z pojazdów jest poważnie ranny. Cztery kolejne osoby również wymagały hospitalizacji, dziewięć pozostałych musiało zostać przebadanych. Ranni zostali przewiezieni do trzech poznańskich szpitali – na ulicach Szwajcarskiej, Grunwaldzkiej i 28 Czerwca 1956 r. oraz szpitala w Puszczykowie.

Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię, gdzie można uzyskać informację na temat osób poszkodowanych – numer telefonu: 061 878 41 49.

Na miejsce wypadku natychmiast podstawiony został autobus MPK, gdzie pasażerowie mogli uzyskać pomoc oraz schronić się przed zimnem.

– Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, na miejsce od razu udał się dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta oraz prezes MPK. Prezydent Jacek Jaśkowiak jest informowany o sytuacji na bieżąco. Będziemy chcieli poznać przyczyny tego wypadku – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.  

Z powodu wypadku tramwajów na ul. Grunwaldzkiej, ruch na torowisku pomiędzy Rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego a Junikowem jest wstrzymany. Na wyłączonym odcinku uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza. Tramwaje linii: 1, 6, 13 i 15 kierowane są objazdami.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie MPK: http://www.mpk.poznan.pl/komunikaty/2018-wypadek-na-grunwaldzkiej

Przyczyny wypadku będzie ustalać policja i prokuratura, przy udziale odpowiednich służb MPK.

AJ /poznan.pl/


(Visited 3 208 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz