Poznań Athletics Grand Prix 2019

Na poznańskim Golęcinie odbył się mityng lekkoatletyczny Poznań Athletics Grand Prix 2019. W rywalizacji wzięły udział polskie i zagraniczne gwiazdy, medaliści i medalistki olimpijscy i mistrzostw świata. Zawody przyciągnęły około 2000 osób, które na żywo mogły zobaczyć rywalizację z udziałem najlepszych lekkoatletów. 
Mityng rozpoczął się od konkurencji rzutu młotem. Już w swojej pierwszej próbie reprezentantka OŚ AZS Poznań Joanna Fiodorow osiągnęła odległość 72,99 m, co okazało się rekordem obiektu. Stypendystka Sportowa Miasta Poznania nie zwalniała tempa, dzięki czemu udało jej się poprawić rekord rzutem na 74,46 m. 

Wśród panów rywalizację zdominował Wojciech Nowicki – aktualny mistrz Europy i medalista olimpijski. Sportowiec z Białegostoku popisał się przed poznańską publicznością rzutem na 81,74 m. Był to przy okazji najlepszy rezultat Nowickiego oraz najdłuższy rzut w tym roku na świecie.

Zgromadzeni na poznańskim Golęcinie byli również świadkami zwycięstw polskich sportowców. Paweł Wojciechowski skoczył o tyczce na wysokość 5,76 m, Michał Haratyk pchnął kulę na odległość 21,26 m, a w biegu na 400 metrów najlepszy okazał się Rafał Omelko (46.92). Polacy zdominowali skok w dal. Wśród kobiet triumfowała Adrianna Szóstak z OŚ AZS Poznań (6,23 m), a mężczyzn – Mateusz Jopek (7,41m).  

Na 100 metrów wśród kobiet najlepsza była Jonielle Smith z Jamajki (11.53), a na 200 m – Hima Das z Indii (23.65). Wśród mężczyzn biegi na 100 i 200 metrów wygrał ten sam zawodnik z RPA – Thando Dlodlo (10.29 oraz 20.60).

W lekkoatletycznym Grand Prix Poznania zawodnicy rywalizowali również w biegach przez płotki i rzucie dyskiem. Nie zabrakło również rywalizacji dzieci i młodzieży. 

Komplet wyników jest dostępny tutaj.

Zastępca prezydenta Jędrzej Solarski oraz przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz nagrodzili najlepszych sportowców medalami.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Poznań oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. 

AJ, RB /poznan.pl/

(Visited 41 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz