Sąsiedzi skradli uliczne kratki ściekowe sprzed swoich domów

Dwóch sąsiadów z gminy Rydzyna wpadło w ręce dzielnicowych, kiedy przewozili na rowerze skradzione chwilę wcześniej żeliwne uliczne kratki ściekowe. Zatrzymanymi okazali się 31 i 51-letni mieszkańcy gminy Rydzyna. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.
2 lipca br. w godzinach wczesnorannych dzielnicowi z Zespołu Dzielnicowych w Rydzynie otrzymali informację od jednego z mieszkańców ich gminy o kradzieży trzech żeliwnych ulicznych kratek ściekowych. Policjanci natychmiast pojechali w miejsce ujawnienia kradzieży. Po potwierdzeniu zgłoszenia, zadbali o to by zabezpieczono otwory w jezdni po brakujących kratkach w celach bezpieczeństwa. Następnie dzielnicowi podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży .

W pewnym momencie zauważyli dwóch mężczyzn prowadzących rowery. Na bagażnikach przewozili pakunek w workach z tworzywa sztucznego. Po wylegitymowaniu mężczyzn i sprawdzeniu zawartości worków okazało się, że wewnątrz znajdują się żeliwne kratki ściekowe, a mężczyźni zmierzają w kierunku punktu skupu złomu. Osoby te zostały zatrzymane przez dzielnicowych. Okazali się nimi dwaj sąsiedzi, 31 i 51-letni mieszkańcy gminy Rydzyna. Przyznali, że dokonali również kradzieży trzeciej kratki, którą zdążyli sprzedać w punkcie skupu złomu. Mundurowi odzyskali wszystkie skradzione kratki, które zostały już zwrócone zarządcy drogi. Jak ustalili policjanci, sąsiedzi skradli kratki znajdujące się w jezdni przed ich domami.

Oboje mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Dzisiaj usłyszą zarzut kradzieży kratek wartych blisko 700 złotych. Za dokonane przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Monika Żymełka /leszno.policja.gov.pl/

(Visited 237 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz