Posiadał blisko 400 gramów marihuany w domu.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie podczas przeprowadzonej interwencji w miejscu zamieszkania 24-latka, znaleźli blisko 400 gramów marihuany. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających lecz nie przyznał się do tego. Za powyższe przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.


W poniedziałek rano policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego konińskiej komendy otrzymali wezwanie do awantury syna z ojcem. W trakcie interwencji policjanci od ojca dowiedzieli się, że jego syn używając siekiery uszkodził drzwi do jego domu, a nastepnie wszedł do środka. Mężczyzna jednocześnie usprawiedliwył syna, że w inny sposób nie mógł się dostać do budynku, ponieważ złamał klucz w zamku. W trakcie tej rozmowy policjanci zauważyli jak młody mężczyzna wychodzi z domu przez okno. 24-latek został zatrzymany i skuty w kajdanki. Chłopak od początku był bardzo pobudzony, a jego wyjaśnienia nie układały się w logiczną całość.

Policjanci postanowili razem z ojcem wejść do środka budynku, by zobaczyć czy syn nie zniszczył wnętrza. Nie spodziewali się, że w pomieszczeniach mogą zobaczyć coś takiego. Zamiast uszkodzeń w domu funkcjonariusze zauważyli rozłożony namiot z aparaturą służącą do uprawy konopi. Na podłodze leżały kawałki liści oraz spore ilości suszu i szyszek marihuany. 

Młody mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. 24-latek nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz o jego losach zadecyduje Sąd. 

konin.policja.gov.pl

(Visited 855 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz