Ponad pół kilograma narkotyków przejęte przez policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę, kokainę, haszysz, tabletki ekstazy. 25-latek trafił już na trzy miesiące do aresztu.


Z kolei wobec 18-latka sąd zastosował dozór policyjny.

Policjanci ostrowskiej komendy w ubiegłym tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z narkotykami.

W mieszkaniu 25-latka policjanci znaleźli różnego rodzaju substancje zabronione oraz wagi, które mogły służyć do ich porcjowania.

Środki te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a następnie trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Wstępne badania potwierdziły, iż są ta różnego rodzaju narkotyki, takie jak marihuana, haszysz, amfetamina, kokaina, ekstaza. Policjanci ustalili, że 25-latek posiadał łącznie blisko pół kilograma niedozwolonych substancji, w tym ponad 130 sztuk tabletek ekstazy. Z kolei u młodszego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli blisko 60 gramów amfetaminy, 80 sztuk tabletek ekstazy i blisko 40 gramów marihuany.

Kryminalni zabezpieczyli również w mieszkaniu 25-latka blisko 4 tysiące złotych, które mogły pochodzić z nielegalnego narkobiznesu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim i Policji zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec 18-latka  dozór Policji.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Zobacz również …

(Visited 1 228 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz