Areszt dla rodzeństwa za wprowadzenie do obrotu 1 kg narkotyków i posiadanie nielegalnego towaru

Pilscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Piły. 30-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna posiadali przy sobie ponad 130 gram amfetaminy oraz 95 tabletek ekstazy. Dodatkowo zatrzymane rodzeństwo usłyszało zarzut wprowadzenia do obrotu 1 kg narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile od pewnego czasu interesowali się zatrzymanymi osobami. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkańcy Piły mogą być w posiadaniu dużych ilości narkotyków. Gdy śledczy zebrali kompleksowe informacje na temat prowadzonego przez rodzeństwo nielegalnego procederu, przystąpili do realizacji.

02 sierpnia br. pilscy kryminalni weszli na ustaloną wcześniej posesję. Na miejscu zastali kobietę i mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze przechwycili ponad 130 gram narkotyków w postaci amfetaminy oraz 95 tabletek ekstazy. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz pieniądze. Rodzeństwo natychmiast zostało zatrzymane i trafiło do policyjnego aresztu. Dodatkowo podczas prowadzonej sprawy kryminalni ustalili, że mieszkańcy Piły wprowadzili do obrotu 1 kg amfetaminy.

Zatrzymani to mieszkańcy Piły, 30-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanych osób zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska
/pila.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 2 397 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz