POLICYJNA AKCJA „ALKOHOL, NARKOTYKI”

Dwie osoby kierujące samochodami w stanie nietrzeźwości zatrzymali wczoraj policjanci z szamotulskiej drogówki w ramach działań „Alkohol i Narkotyki”. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą im 2 lata więzienia.


Prowadzone cyklicznie działania pod hasłem „Alkohol, narkotyki” pokazują, że na drogach wciąż porusza się wielu kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu. Podczas poniedziałkowej akcji policjanci również ujawnili osoby, które nie respektują przepisów prawa w tym zakresie.

W miniony poniedziałek (08.01.2018 r.), policjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili działania w ramach krajowej akcji „Alkohol, narkotyki”.

Działania miejscowych funkcjonariuszy skoncentrowane były na terenie powiatu szamotulskiego. Duże natężenie funkcjonariuszy w godzinach porannych można było zauważyć m. in. w Lipnicy. W trakcie działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości blisko 700 kierowców.

Dzięki działaniom, szamotulscy policjanci udaremnili dalszą jazdę kierującym pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podejrzewanemu grożą 2 lata więzienia, za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu- areszt albo grzywna. Po godzinie 6 najpierw w ręce policjantów „wpadł” kierujący samochodem marki Opel Astra, który miał 0,80 promila alkoholu w organizmie, następnie kierujący citroenem berlingo, który miał 0,60 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podejrzewanym grozi więzienie.

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, każdy ma możliwość wykonania badania stanu trzeźwości na własną prośbę w najbliższej jednostce Policji. Pamiętajmy również, aby reagować, gdy mamy podejrzenie, że ktoś kieruje samochodem w stanie nietrzeźwości. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

(Visited 1 564 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz