Policjanci udaremnili kradzież alufelg wartych 17 tys. złotych

Policjanci z Szamotuł udaremnili kradzież felg aluminiowych wartych około 17 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanych o kradzież i odzyskali skradzione mienie. Sprawcom kradzieży grozi 5 lat więzienia.

W nocy z 29 na 30 kwietnia br. policjanci prewencji około godziny 1.15 patrolowali teren ulicy Bolesława Chrobrego w Szamotułach. Zauważyli tam dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy wychodzili z pola i przechodzili przez jezdnię. Policjanci natychmiast zareagowali i wylegitymowali mężczyzn.

Okazało się, iż byli to dwaj mieszkańcy Poznania w wieku 23 oraz 27 lat. W rozmowie z policjantami mężczyźni twierdzi, iż załatwiali potrzebę fizjologiczną. Tym tłumaczeniem nie zwiedli jednak patrolowców. Policjanci sprawdzili samochód, do którego mężczyźni coś wynosili. Okazało się, iż były to cztery alufelgi. Funkcjonariusze sprawdzili też pobliski teren. Na poboczu drogi znajdował się wózek, w którym były kolejne alufelgi. Podejrzewani zaczęli się nerwowo zachowywać, więc na miejsce przyjechali kolejni policjanci. W trakcie sprawdzenia pobliskiego terenu policjanci znaleźli kolejne aluminiowe felgi, które zostały przerzucone przez ogrodzenie jednego z komisów samochodowych. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 39 felg.

Na miejsce wezwano właściciela komisu, który o próbie kradzieży dowiedział się od policjantów. Jak się okazało, brakowało mu w sumie ponad 80 sztuk. Poszkodowany oszacował straty na około 17 tysięcy złotych. Na miejscu kryminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny. Po ich zakończeniu pierwsze odzyskane felgi trafiły do rąk właściciela.

W odzyskanie pozostałego mienia zaangażowali się szamotulscy kryminalni, którzy ustalili, że podejrzewani przewieźli pozostałe alufelgi na teren posesji należącej do ojca jednego z nich. Policjanci odzyskali pozostałe przedmioty i również one powróciły do właściciela.

23 oraz 27 latek trafili do policyjnego aresztu. 23-latek podejrzewany jest o działanie w warunkach recydywy. Już wcześniej odbył karę za kradzież z włamaniem. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

Czytaj również …

 

(Visited 328 times, 1 visits today)

Leave a Reply