POLICJANCI NA ROWERACH I MOTOCYKLACH OTWORZYLI SEZON

Pierwszego dnia wiosny poznańscy policjanci otworzyli sezon rowerowy i motocyklowy. Patrole na dwóch kółkach będą widoczne na ulicach, w parkach oraz na terenach rekreacyjnych Poznania i powiatu poznańskiego.


Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto.

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wyjeżdżają na ulice na dwóch kółkach. Będą patrolować, ale i edukować o bezpieczeństwie m.in. niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych, rowerzystów oraz osoby jeżdżące na hulajnogach i innych środkach transportu osobistego. Najważniejszy w tej służbie jest jednak fakt, że patrole rowerowe i motocyklowe mogą dotrzeć do miejsc często niedostępnych dla radiowozów. 

W strukturach poznańskiej drogówki zespół rowerowy funkcjonuje od dwóch lat. Początkowo rowerzystów było czterech. Z uwagi na fakt, że mieszkańcy bardzo dobrze odbierają policjantów na rowerach, a także sami funkcjonariusze chętnie pełnią służbę na dwóch kółkach, obecnie w zespole jest 12 policjantów. Policyjnych motocykli i motocyklistów z kolei jest czternaście. To oni w bardzo szybkim czasie mogą przemieszczać się na duże odległości, by być wszędzie tam gdzie są potrzebni.

(Visited 1 155 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz