Podsumowanie sezonu na „Owocowej Plaży w Zborowie

Wraz z końcem wakacji na „Owocowej Plaży” w Zborowie, zarządzanej przez GOSiR w Dopiewie, rozpoczęła sięinwestycja polegająca na budowie promenady m.in. ułatwiającej dostęp do wody osobom na wózkach inwalidzkich oraz miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.


Zakończenie budowy planowane jest do połowy listopada, tak aby zdążyć przed rozpoczęciem sezonu na „morsowanie” w jeziorze Niepruszewskim, którego zwolenników w okolicy Dopiewa przecież nie brakuje.

Wcześniej gośćmi „Owocowej Plaży” byli jednak miłośnicy wypoczynku w ciepłej, czystej wodzie bez sinic i pod opieką ratowników WOPR. Chętnie korzystali oni m.in. z plażowej gastronomii, wypożyczalni sprzętu pływającego oraz wodnego placu zabaw – zwłaszcza uczestnicy półkolonii z pobliskich miejscowości. Warto podkreślić, że pomimo bardzo dużej frekwencji przez cały sezon nie zanotowano żadnego przypadku utonięcia, co potwierdza, że było tam naprawdę bezpiecznie!

Dużą atrakcją tegorocznych wakacji w Zborowie były też koncerty muzyczne organizowane na zlecenie Gminy Dopiewo w ramach projektu „Owocowy Chillout”. Niemal w każdy weekend na plażowej scenie występowały zespoły prezentujące różne nurty muzyczne – w myśl zasady „dla każdego coś innego”. Widzami tych koncertów byli nie tylko klienci pola namiotowo-campingowego, wodnej przystani jachtowo-motorowej czy wynajmujący wiaty grillowe, ale także osoby z różnych miast Wielkopolski, przyjeżdżający specjalnie na te wieczorne imprezy!

Jak co roku na „Owocowej Plaży” odbyła się też kolejna edycja akcji „Zborowo na Sportowo”, organizowana przez GOSiR i Gminę Dopiewo. 11 lipca i 8 sierpnia oprócz tradycyjnych już owocowych turniejów piłki nożnej plażowej i siatkówki plażowej w programie imprezy były animacje dla dzieci takie jak np. eksperymenty naukowe, bańki mydlane, brokatowe tatuaże, gry i zabawy integracyjne oraz konkursy z nagrodami oraz stoisko sponsora nagród – firmy E1 Gokart ze Skórzewa, na którym prezentowany był profesjonalny kart wyścigowy. Dużą popularnością cieszyła się jak zwykle szalona i pełna energii Zumba, prowadzona przez K. Kuźlak. W Zborowie odbywały się też seanse filmowe w plenerowym kinie z leżakami, sporym zainteresowaniem cieszyło się teżmiejsce ogniskowe.

Ostatnią dużą letnią imprezą na „Owocowej Plaży” był Rowerowy Rajd Rodzinny „Życie bez uzależnień”. Jego organizatorem 29.08, oprócz Gminy Dopiewo, Ośrodka Pomocy Społecznej w Dopiewie oraz GBP i CK w Dopiewie, był tradycyjnie także GOSiR. Celem imprezy było zwiększenie świadomości na temat różnych uzależnień i ich profilaktyka, popularyzacja turystyki rowerowej, poznawanie gminy Dopiewo, propagowanie zdrowego trybu życia i rekreacja na sportowo. Każdy uczestnik rajdu na mecie zlokalizowanej w Zborowie otrzymywał upominki oraz napoje i słodki poczęstunek. Mógł też wygrać atrakcyjne nagrody w konkursie siatkarskim, koszykarskim, owocowym lub kalamburowym, przygotowanym przez pracowników GOSiR. Dodatkowymi atrakcjami imprezy były: możliwość bezpłatnego oznakowania i rejestracji swojego roweru przez dopiewskich policjantów (z czego skorzystało ok. 40 osób), sesja jogi, pokaz wozu bojowego OSP Dopiewo, prezentacja I pomocy przez ratowników medycznych oraz profesjonalny pokaz ratownictwa wodnego z użyciem psa.

Podsumowując – tegoroczny sezon w Zborowie zakończył się sukcesem. Ładna pogoda i czysta woda, w której Sanepid przez całe wakacje nie stwierdził sinic, dobra gastronomia, funkcjonalne pole biwakowe, ciekawe miejsca na grille i ogniska, różne atrakcje muzyczno-kulturalne i turnieje sportowo-rekreacyjne zapewniły gościom miły, bezpieczny wypoczynek. Mamy nadzieję, że w nowym sezonie na „Owocowej Plaży” spotkamy się w jeszcze większym gronie!

GOSiR w Dopiewie

(Visited 16 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz