Pirat drogowy z Buku w rękach nowotomyskich policjantów [FILM]

1500 zł grzywny oraz prawo jazdy utracone na pół roku. Taka kara spotkała 25-letniego kierowcę busa, który 19 stycznia na drodze wojewódzkiej nr 307 wyprzedzał inne pojazdy na tzw. skoczka. Jego piractwo drogowe niewątpliwie było ogromnym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Sytuacja miała miejsce 19 stycznia br. w miejscowości Buk, na drodze wojewódzkiej nr 307. O całym zdarzeniu zostaliśmy poinformowani drogą mailową przez jednego z kierowców, który całą niebezpieczną przygodę na drodze uwiecznił wideorejestratorem.


Po obejrzeniu materiału rzeczywiście włos może się jeżyć na głowie, gdyż kierowca busa okazał się totalnym brakiem odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Na filmie widać, jak kierowca VW Transportera łamie wszelkie przepisy drogowe i zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

Nowotomyscy policjanci po zapoznaniu się z nagraniem wszczęli postępowanie w sprawie o wykroczenie. Szybko ustalili dane właściciela pojazdu, który należał do jednej z firm znajdujących się na terenie powiatu poznańskiego. Jak to się mówi „po nitce do kłębka”, tak też było w tym przypadku. Kolejne przesłuchania i czynności doprowadziły do ustalenia danych pirata drogowego z 19 stycznia 2018 roku.

Okazał się nim być 25-letni mieszkaniec Buku. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za popełnione wykroczenia oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał grzywnę w wysokości 1500 zł oraz utracił prawo jazdy na okres 6 miesięcy.

Niech ta sytuacja będzie swoistą przestrogą dla innych kierowców. Pamiętajmy, że lepiej wrócić w całości do domu, niż zginąć w głupich okolicznościach gdzieś na drodze. Niech zdrowy rozsądek weźmie górę nad emocjami.

(Visited 4 657 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Pirat drogowy z Buku w rękach nowotomyskich policjantów [FILM]

  • 24 lutego, 2018 at 2:51 pm
    Permalink

    kara to za mało powinno się go przebadać przez psychologa bo coś ma nie tak z klepkami

    Reply

Dodaj komentarz