Pijany mężczyzna awanturował się na lotnisku w Poznaniu. Znieważył funkcjonariusza na służbie. Zapłaci olbrzymią karę grzywny …

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali 56-letniego obywatela naszego kraju, który znieważył funkcjonariusza publicznego na służbie.


27 stycznia 2018 r., do odprawy granicznej po przylocie z Wielkiej Brytanii zgłosił się mieszkaniec powiatu wrzesińskiego. Mężczyzna od razu po wejściu do hali przylotów zachowywał się w sposób bardzo arogancki i nadpobudliwy. W trakcie kontroli dokumentów, mężczyzna stawał się coraz bardzie napastliwy i wulgarny. Nie tylko nie zastosował się do wydanego przez strażnika granicznego polecenia, aby zaprzestał używać słów wulgarnych, ale zwrócił się do funkcjonariusza słowami potocznie uznawanymi za obraźliwe oraz zaczął mu ubliżać, znieważając go w obecności innych pasażerów i funkcjonariuszy Straż Granicznej. Mężczyzna został zatrzymany. Wobec podróżnego, który nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości, wykazało, że mężczyzna ma prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kiedy wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzut znieważenia funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych. Mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu i poddał się karze grzywny w wysokości 3500 zł. Znieważenie funkcjonariusza publicznego,  w rozumieniu przepisów Kodeksu karnego jest przestępstwem za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności na okres do jednego roku.(Visited 675 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz