Pijani kierowcy zatrzymani, nie unikną konsekwencji.

Rawicy funkcjonariusze podczas weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden wjechał w płot i uciekł z miejsca zdarzenia. Drugi kierował bez uprawnień samochodem, który nie miał ubezpieczenia, za to tablice rejestracyjne miał od innego pojazdu. Obaj zatrzymani sprawcy nie unikną konsekwencji prawnych.


Do ujawnienia obu nietrzeźwych doszło 9 czerwca br. 48-letni mieszkaniec gm. Miejska Górka został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Dłoń, kierował golfem. Jak się okazało kierowca nie miał prawa jazdy, pojazd nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC ale za to miał zamontowane tablice od pojazdu, który wcześniej został zezłomowany. To jednak nie wszystkie zarzuty jakie usławszy 48-latek. Badane stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd mając 3 promile alkoholu we krwi.

Kilka godzin później, w nocy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu ogrodzenia jednej z posesji w Szymanowie. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia jednak nie przewidział, że spadła mu tam tablica rejestracyjna od mercedes, którym kierował. Uciekinier szybko został ustalony i zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości 44-latka z gminy Rawicz wykazało niemal 1,5 promila we krwi, pobrano mu również krew do badania. Mężczyźnie odebrane prawo jazdy.

Każdy z zatrzymanych sprawców nie uniknie odpowiedzialności karnej, odpowiedzą zarówno za przestępstwo jak i wykroczenia jakich się dopuścili.

rawicz.policja.gov.pl

(Visited 458 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz