Pijana kobieta przewoziła dziecko

Dzięki informacji telefonicznej przekazanej przez świadków, policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierującej fordem. Okazało się, że 33-latka znajdowała się pod wpływem alkoholu. W samochodzie przewoził swojego 9-letniego syna.


Policjanci z Wydział Ruchu Drogowego interweniowali w związku ze zgłoszeniem, które dotyczyło nietrzeźwej kierującej. Ford za kierownicą którego siedziała kobieta miał przemieszczać się Szlakiem Bursztynowym.

Pojazd za kierownicą którego siedziała 33-latka został zatrzymany do kontroli drogowej. W aucie oprócz kobiety znajdował się również jej 9-letni syn. Policjanci czując zapach alkoholu oraz widząc nerwowe zachowanie kierującej, sprawdzili jej stan trzeźwości. Wstępne badanie urządzeniem Alcoblow, 33-letniej mieszkanki powiatu kaliskiego, pokazało wynik pozytywny. Od kobiety pobrano krew do dalszych badań.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a pojazd został odholowany na parking strzeżony. Dziecko trafiło pod opiekę najbliższej rodziny.

Pomimoże za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, nadal wiele osób lekceważy przepisy. Lekkomyślni kierowcy nie zdają sobie sprawy, że siadając za kierownicę po wypiciu alkoholu stwarzają śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych. Mimo apeli i działań prewencyjnych policjanci nadal zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Tylko w lipcu br. funkcjonariusze ujawnili 30 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

(Visited 113 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz