17-letni włamywacz w rękach kryminalnych

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej zatrzymali 17 – letniego mieszkańca Piły, podejrzanego o włamanie do pomieszczenia magazynowego przy ulicy Zakopiańskiej w Pile.


Łupem złodzieja padły elektronarzędzia o wartości blisko 1 tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili zajmujący się sprawą śledczy, do zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 sierpnia bieżącego roku w pomieszczeniu magazynowym przy ulicy Zakopiańskiej w Pile. W tym czasie nieznany sprawca po uprzednim uszkodzeniu drzwi wejściowych, wszedł do środka. Złodziej ukradł różnego rodzaju elektronarzędzia i oddalił się z miejsca. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 1 tys. złotych.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania włamywacza. Jak się okazało, śledczy bardzo szybko wpadli na jego ślad. Po dwóch dniach, jakie upłynęły od włamania, policjanci mieli już pewność, że przestępstwa dokonała konkretna osoba. Amator cudzego mienia wpadł w ręce pilskich kryminalnych 30 sierpnia br. na terenie Piły.

Jak oświadczył zatrzymany mężczyzna, włamał się do pomieszczenia magazynowego, ponieważ potrzebował pieniędzy. Zatrzymany to 17 – letni mieszkaniec Piły. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

(Visited 61 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz