Uwaga ! WZMOŻONE DZIAŁANIA POLICJANTÓW – OSTATNI WEEKEND WAKACJI

Ostatni weekend wakacji upłynie pod znakiem nasilenia patroli na naszych drogach. Rusza policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Ostatni weekend wakacji”. Wszystko przez powroty z wakacyjnego wypoczynku.


Całkiem niedawno prowadzono działania „Pierwszy weekend  wakacji”, a tu już trzeba będzie przeprowadzić kolejne – i to jest fatalna wiadomość dla uczniów – „Bezpieczny weekend – Ostatni weekend wakacji”.

Na drogi z dniem 31 sierpnia br. skierowanych zostanie maksymalna liczba policjantów zwłaszcza z  Ruchu Drogowego. To nie jedyni policjanci, którzy zwiększą swoją aktywność w związku z rozpoczęciem się roku szkolnego. Od kilku dni dzielnicowi w Grodzisku Wielkopolskim, jak  i na terenie całego powiatu sprawdzają stan i poprawność oznakowania dróg w okolicach wszelkich placówek oświatowych. Każde nieprawidłowości będą natychmiast zgłaszane do ich uzupełnienia.

Dużo bardziej widoczni będą jednak policjanci z „drogówki”. Oni również będą mieli do wykonania więcej zadań aniżeli dotychczas. Czuwać będą nad płynnością ruchu na drogach i z pewnością będą bardziej widoczni w okolicach szkół. Będą między innymi bacznie się  przyglądać prawidłowemu  przewożeniu pasażerów – w szczególności używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń przeznaczonych dla dzieci. Z pewnością kierowcy mogą spodziewać się wielu kontroli prędkości, a także stanu trzeźwości i stanu technicznego pojazdów.

Największy nacisk położony będzie na sprawowanie pieczy nad bezpieczeństwem najmłodszych zmierzających w poniedziałek rano na rozpoczęcie roku szkolnego. W mieście jest to dużo łatwiejsze ze względu na chodniki, ale nierzadko dzieci do szkoły muszą poruszać się poboczem, tuż przy drodze. Tak więc policjanci będą szczególnie uczuleni na negatywne i niebezpieczne zachowania kierowców, a ci w razie popełniania wykroczeń polegających na stwarzaniu zagrożenia w ruchu drogowym nie mają co liczyć na taryfę ulgową mimo prowadzonej przez mundurowych akcji protestacyjnej.

 

(Visited 335 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz