Pięć aparatów do intensywnej tlenoterapii w nowotomyskim szpitalu

W środę, 14 kwietnia do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Tomyślu dotarło 5 aparatów do intensywnej tlenoterapii.


Łączny koszt sprzętu medycznego to blisko 100 tysięcy złotych z czego zakup jednego sfinansowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BOLTEX SP. Z O.O. reprezentowane przez Panią Iwonę Piosik, a jeden z nich szpital otrzymał z Agencji Rezerw Materiałowych.

 
Dzięki nowej aparaturze możliwe jest wspomaganie oddychania u pacjentów bez konieczności intubacji. W czasie pandemii zakażeń SARS-CoV-2, głównym zastosowaniem tych urządzeń jest leczenie niewydolności oddechowej chorych z COVID-19 jeszcze przed rozpoczęciem inwazyjnej wentylacji mechanicznej. Oddychanie jest wspomagane wysokim przepływem mieszanki gazów oddechowych. Zaletą tej metody jest możliwość precyzyjnego dozowania: wilgotności, temperatury i składu mieszanki z tlenem. Pacjent podpięty do aparatu do tlenoterapii wysokoprzepływowej może samodzielnie oddychać, mówić, jeść, pić i nie odczuwa dyskomfortu takiego, jak podczas intubacji i stosowania respiratora. W czwartek, 15 kwietnia wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor oraz dyrektor SP ZOZ w Nowym Tomyślu Tomasz Przybylski spotkali się z Panią Iwoną Piosik aby podziękować za przekazane środki na zakup aparatury wspomagającej leczenie pacjentów z COVID-19. 
 
Źródło: Powiat Nowotomyski
(Visited 342 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz