OSP Wojnowice – uroczyste włączenie do KSRG

Dzień 21.01.2021 roku okazał się niezwykle uroczystym i wyniosłym dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojnowicach. Stało się tak z uwagi fakt oficjalnego wręczenia przez Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu mł. bryg. Marka Kołdyka na ręce Prezesa OSP Wojnowice dha Michała Juskowiaka decyzji Komendanta Głównego PSP o włączeniu z dniem 1 stycznia 2021 roku jednostki OSP Wojnowice do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.


Uroczystego wręczenia dokumentu dokonano w obecności Burmistrza Opalenicy pana Tomasza Szulca oraz inspektora ds. administracji i ochrony danych osobowych Urzędu Miejskiego w Opalenicy Krzysztofa Kaczmarka.

W chwili obecnej na terenie gminy Opalenica funkcjonują dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych należących do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego tj. jednostka OSP Opalenica oraz OSP Wojnowice.

Gratulujemy i zgodnie ze strażackim powiedzeniem życzymy Jednostce OSP Wojnowice tyle samo bezpiecznych powrotów do remizy co wyjazdów do akcji, a jej dowódcom podejmowania samych prawidłowych i trafnych decyzji podczas działań ratowniczo – gaśniczych.

Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcia: Urząd Gminy Opalenica
(Visited 16 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz