Kradł elektronarzędzia swojego pracodawcy

Pracownik firmy ogólnobudowlanej z powiatu gostyńskiego okradał swojego pracodawcę. Jego łupem padły elektronarzędzia warte ponad 8 tysięcy zł. 43-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zostali powiadomieni o kradzieży elektronarzędzi, do której doszło w ostatnich miesiącach w jednej z firm ogólnobudowlanych w naszym powiecie. Złodziejem okazał się były pracownik firmy – 43-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Mężczyzna działając w krótkich odstępach czasu wynosił łup z magazynu firmy, w której wcześniej pracował. W sumie ukradł 3 wkrętarki akumulatorowe, dwie wiertarki, szlifierkę kątową, piłę szablastą oraz młot wyburzeniowy. Wartość skradzionego mienia została wyceniona przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 8 tysięcy zł.

20 stycznia br. kryminalni zatrzymali 43-latka, który przyznał się do kradzieży. Wyjaśnił, że elektronarzędzia sprzedał w lombardzie. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

M. Curyk/gostyn.policja.gov.pl/

(Visited 23 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz