OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie zatrzymali 51-letniego mężczyznę narodowości romskiej podejrzanego o kradzież portfela. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę właściciela, zabrał z lady sklepowej portfel wraz dokumentami i pieniędzmi. Mieszkaniec Kłodawy odpowie za przestępstwo kradzieży, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
W środę, 20 lutego br. na jednej ze stacji benzynowych w Kłodawie doszło do kradzieży portfela wraz z jego zawartością. O fakcie tym, pokrzywdzony poinformował Policję dzień później. Z jego relacji wynikało, że na moment pozostawił portfel na ladzie sklepowej. Gdy skończył wybierać produkty z półek, portfela już nie było. Ta krótka chwila nieuwagi wystarczyła złodziejowi, by zabrać cudzą własność. Pokrzywdzony stracił portfel, w którym znajdowały się dokumenty, karty bankomatowe oraz pieniądze w kwocie ponad 700 złotych. Z zabezpieczonego monitoringu wynikało, że kradzieży dokonał najprawdopodobniej obywatel narodowości romskiej. W efekcie natychmiast podjętych działań, policjanci jeszcze tego samego dnia wytypowali i zatrzymali sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec Kłodawy. Mężczyzna przyznał się, że wziął portfel z lady. Okazał też dowód nadania przesyłki, wyjaśniając, że portfel wraz z dokumentami przesłał listem poleconym do prawowitego właściciela.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Przypominamy. „okazja czyni złodzieja”. Przestrzegamy przed pozostawianiem wartościowych przedmiotów, torebek, dokumentów bez nadzoru w niezamkniętych pomieszczeniach, biurach czy poczekalniach. Nie należy również pozostawiać wartościowych przedmiotów w samochodach czy w koszykach rowerowych, które mogą skusić złodzieja.

kolo.policja.gov.pl

(Visited 119 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz