Odpowiedzą za usiłowanie włamania i uszkodzenie myjni samochodowej

Kryminalni z trzcianeckiego komisariatu ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu chodzieskiego, podejrzanych o usiłowanie włamania oraz uszkodzenie automatu wrzutowego uruchamiającego myjnię samochodową.


Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 3 tys. złotych. Sprawcom grozi do kilku lat pozbawienia wolności.

Na początku grudnia 2017 roku policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance powiadomieni zostali, że na jednej z miejscowych myjni samochodowych, nieznane osoby próbowały się włamać do automatu wrzutowego z pieniędzmi. Będący na miejscu mundurowi ustalili, że sprawcy przy użyciu śrubokręta wyważyli drzwi od wrzutnika i otworzyli go. W środku jednak nie było żadnych pieniędzy, lecz zniszczenia jakich dokonali kosztować będą pokrzywdzonego ponad 3 tys. złotych.

Funkcjonariusze przeanalizowali zebrane w sprawie dowody. Pomocny w ustaleniu sprawców okazał się monitoring, dostarczony przez właściciela myjni. Dzięki niemu oraz pracy operacyjnej kryminalni wpadli na trop włamywaczy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu chodzieskiego w wieku 29 i 32 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani w miniony wtorek tj. 23 stycznia br. w swoich miejscach zamieszkania. Po przewiezieniu na komisariat, śledczy przedstawili im zarzut usiłowania włamania i uszkodzenia mienia. Podczas przesłuchania, podejrzani przyznali się do winy. Wyjaśnili policjantom, że byli zaskoczeni brakiem pieniędzy w automacie, gdyż liczyli na ,,łatwy zarobek”.

Mężczyźni byli już wcześniej notowani przez policję. 32-latek ma na swoim koncie postępowanie za kradzież pojazdu, natomiast jego młodszy kolega za kradzieże, włamania i przestępstwa narkotykowe. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im do kilku lat pozbawienia wolności.
(Visited 116 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz