Nowy Tomyśl – Klub Miłośników Podróży „Przez kontynenty” Etiopia – religia i obyczaje

Etiopia – religia i obyczaje

W poniedziałek, 6 lutego gościem Klubu Miłośników Podróży „Przez kontynenty” działającym w nowotomyskiej bibliotece była Stanisława Waszkowiak, nowotomyślanka, emerytowana nauczycielka, podróżniczka i fotografik. Opowiedziała o swojej wyprawie do Etiopii, krainie dawniej zwaną Abisynią, która jest uważana za jedno z najciekawszych miejsc na Ziemi.

Swoją opowieść ubarwiła pokazem egzotycznych fotografii, które ukazywały kulturę, religię i zwyczaje panujące w Etiopii. Klubowicze podziwiali zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także a faunę i florę obfitującą w okazy nie występujące nigdzie indziej. W kuluarach można było również obejrzeć przedmioty użytkowe przywiezione przez panią Stanisławę i przy aromatycznej kawie kontynuować  rozmowy na temat dalekich wojaży.
Podróżniczkę od lat fascynuje odkrywanie świata – jego cudów, tajemnic, a także zwykłej codzienności. Podróżowanie i poznawanie świata stało się jej pasją i sposobem na życie. Jest autorką wystaw fotograficznych, organizuje pokazy slajdów podróżniczych, dokumentujących jej wyprawy.

(Visited 118 times, 1 visits today)

Leave a Reply