Poznań ma najnowocześniejsze centrum danych w Europie

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak odwiedził nowe centrum danych Beyond.pl Data center 2. To pierwsza w Polsce (i jednocześnie w Europie Środkowo-Wschodniej) serwerownia, która uzyskała najwyższy wg amerykańskiego standardu certyfikat bezpieczeństwa Rating 4. 

Nowy budynek Beyond.pl to jedyne takie centrum danych w Europie Środkowo-Wschodniej. Stworzono go z myślą o potrzebach klientów biznesowych, którzy korzystają z usług w dziedzinie IT.

– Biznes na wielu płaszczyznach przechodzi dzisiaj na rozwiązania cyfrowe. Potrzebuje partnera, który wprowadzi go w ten świat. Beyond.pl jest właśnie sojusznikiem w tej cyfrowej rewolucji. Poznań potrzebuje takiej oferty. Dzięki niej w naszym mieście pojawiają się inwestorzy, nowoczesne technologie i nowe miejsca pracy – mówi prezydent Jacek Jaśkowiak.

O nowoczesności Beyond.pl może świadczyć fakt, że centrum uzyskało certyfikat bezpieczeństwa Rating 4. To najwyższa z możliwych ocen, która przyznawana jest zgodnie z amerykańskimi standardami bezpieczeństwa. Gwarantuje ciągłość działania, energooszczędność zastosowanych rozwiązań i co za tym idzie zadowolenie klientów.

– Uzyskanie statusu Rating 4 oznacza, że nasze centrum danych spełnia wymogi we wszystkich obszarach certyfikacji: Architecture, Mechanical, Electrical, Telecom. Taka infrastruktura jest w pełni odporna na awarie, co oznacza, że uszkodzenie któregokolwiek z elementów nie powoduje zatrzymania pracy całej serwerowni. Wszystko to ma na celu jeszcze bardziej spełnić wymagania nowoczesnego podejścia do biznesu. Jednym słowem o bezpieczeństwo zadbaliśmy tu na wielu poziomach – od samego projektu budynku, przez kilkuetapową kontrolę dostępu, aż po uzbrojoną ochronę – mówi Bartłomiej Danek, Wiceprezes Beyond.pl.

Inwestycja kosztowała ponad 130 mln złotych. W powierzchni ponad 12 000 m2 będzie można pomieścić nawet 50 tysięcy serwerów klientów (w porównaniu do budynku data center 1 została ona więc zwiększona 15-krotnie).

Data center 2 to już drugie centrum danych firmy Beyond.pl w stolicy wielkopolski. Oba budynki  umożliwiają skorzystanie z przestrzeni logistycznej, magazynu oraz doku rozładunkowego. Ponadto klienci mają możliwość wynajęcia przestrzeni warsztatowych do własnego użytku.

Daria Pertek/biuro prasowe / www.poznan.pl

(Visited 873 times, 1 visits today)

4 thoughts on “Poznań ma najnowocześniejsze centrum danych w Europie

Leave a Reply