Nowy samochód dla Centrum Wspierania Rodzin

9-osobowy Volkswagen Transporter trafił do Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Samochód – prezent od Stowarzyszenia 100 Kobiet Pomaga i Fundacji Parasolka – posłuży dzieciom, podopiecznym CWR.

W placówce, którą prowadzi Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” jest miejsce dla 28 dzieci, których rodziny znajdują się w kryzysie. CWR zapewnia im całodobową opiekę i stwarza warunki do rozwoju. Samochód jest niezbędny dla codziennego funkcjonowania ośrodka.

Uroczyste przekazanie kluczyków na ręce Jędrzeja Solarskiego, zastępcy prezydenta miasta oraz Elżbiety Chełkowskiej, dyrektor CWR „Swoboda” odbyło się we wtorek, 8 stycznia, przed siedzibą CWR.

– To dla nas wielka radość – dziękowała Elżbieta Chełkowska, dyrektor CWR. – Samochód przyda się nam do wyjazdów codziennych: na basen, do szpitala, do lekarzy specjalistów, na zajęcia dodatkowe. Wkrótce zaczną się ferie, więc nasi podopieczni będą mogli jechać też na lodowisko, na narty, do kina, a my nie będziemy musieli dopłacać za transport. Ważna jest też sama przyjemność jazdy własnym samochodem, który ma klimatyzację. Kilka dni temu zepsuło się nam stare auto, więc radość jest tym większa.

Samochód jest darem od Stowarzyszenia Sto Kobiet Pomaga, które zrzesza kobiety zainteresowane wspieraniem lokalnej społeczności w obszarze gminy Poznań, oraz od Fundacji Parasolka, ustanowionej przez Paulinę i Huberta Sommerrey i pomagającej dzieciom, których rodziny znajdują się w kryzysowej sytuacji życiowej.

– Miasto jest zawsze otwarte na współpracę z organizacjami pozarządowymi i gotowe, by je wspierać – podkreślał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Jak widać, taka współpraca jest korzystna dla obu stron.

Obie organizacje przy wsparciu  Volkswagen Group Polska i Kancelarii Radców Prawnych Sommerrey & Partners przez blisko 2 lata podejmowały różne inicjatywy, by zebrać pieniądze na auto dla Centrum. W listopadzie 2017 r. zorganizowały I Wieczór Charytatywny, podczas którego odbyła się aukcja na rzecz CWR. Dzięki hojności uczestników licytacji udało się zebrać znaczną część kwoty.

– Przy wyborze samochodu kierowaliśmy się jego pojemnością – mówi Kamila Jakubowska-Banaszak, prezes Stowarzyszenia Sto Kobiet. – Najważniejsze było to, by mógł pomieścić dużo dzieciaków. Zależało nam na aucie 9-osobowym. Było droższe, ale udało się go kupić dzięki pomocy wielu osób i instytucji. Wiele osób przekazało nam swoje prace na aukcję charytatywną – za co jeszcze raz bardzo dziękuję. Poznański Volkswagen dał nam duży rabat, pomogła Okręgowa Izba Radców Prawnych oraz wiele osób, które wolą pozostać anonimowe.

Samochód jest niezbędnym narzędziem umożliwiającym podopiecznym placówki opiekuńczo-wychowawczej udział w zajęciach kompensacyjnych, takich jak zajęcia fizjoterapii na pływalni, zajęcia pozaszkolne, konsultacje ze specjalistami.

AW /poznan.pl/(Visited 89 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz