Poznań szuka najlepszych przedsiębiorców

Ruszyła XVI edycja konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Firmy, które wezmą w nim udział, mogą umocnić swoją pozycję na rynku i stać się liderami wśród najlepszych.data-full-width-responsive=”true

Przedsiębiorcy z Poznania i powiatu poznańskiego mogą zgłosić się do udziału w kolejnej, XVI już edycji konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”. Do tej pory wystartowało w nim już blisko 800 firm. Udział w konkursie jest bezpłatny, a na laureatów czekają nagrody warte niemal 180 tys. zł.

Konkurs ma pomóc wyróżniającym się przedsiębiorstwom z sektora MSP oraz startupom w budowaniu trwałej pozycji na rynku. Dzięki niemu firmy mogą zaprezentować swoją ofertę szerokiemu gronu partnerów i potencjalnych klientów. Konkurs upowszechnia również przykłady udanego wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów, usług lub technologii. Jego organizatorami są prezydent Poznania i starosta poznański.

Konkurs na stałe wpisał się już w kalendarz gospodarczy regionu. Organizatorzy liczą na udział firm, które notują sukcesy na rynku, nie uchylają się od działalności społecznej – a także mają ciekawą ofertę oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Jak pokazują przykłady Liderów z wcześniejszych edycji, udział w konkursie naprawdę się opłaca. Przedsiębiorstwa, które się na to zdecydowały, są bardziej rozpoznawalne na rynku i zapraszane do udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach, targach i misjach gospodarczych. Stając się liderami gospodarczymi regionu promują jednocześnie powiat i miasto, będąc tym samym doskonałymi przykładami wielkopolskiej gospodarności i rzetelności.

– Prestiżowy tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” czeka na firmy, które zwyciężą w XVI edycji konkursu. Do udziału w nim zapraszamy mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie firmy oraz startupy z terenu miasta Poznania i powiatu poznańskiego – mówi Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania. – Warto w nim rywalizować o miano najlepszego z najlepszych ze względu na prestiż tytułu Lidera, który zapewnia z jednej strony znakomite grono dotychczasowych laureatów, z drugiej zaś skład Kapituły, której członkami są znani i uznani reprezentanci świata biznesu i nauki, a także obiektywny i rzetelny sposób oceny kandydatów. Tytułu Lidera nie można kupić.

Oprócz tytułu, dyplomu oraz statuetki laureaci otrzymują również nagrody ufundowane przez sponsorów. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości ok. 180 tys. zł.

– Udział w bezpłatnym konkursie to również szansa na zdobycie uznania i cennych nagród. Naszą rolą jest nie tylko tworzenie przedsiębiorcom najbardziej optymalnych warunków do rozwoju, lecz także wyszukiwanie najlepszych z nich, promowanie ich oraz pokazywanie szerokiemu gronu odbiorców – zaznacza Jan Grabkowski, starosta poznański. – Przyznając tytuł Lidera, chcemy nie tylko wyróżnić wzorowo prosperujące firmy, ale  także wskazać tych, którzy najlepiej radzą sobie na rynku, z których warto brać przykład i naśladować. Chcemy chwalić się najlepszymi. Przez 15 lat trwania konkursu tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” otrzymało już ponad 90 firm, które wspaniale reprezentują Poznań i powiat poznański w Polsce i na świecie, stając się tym samym jego najlepszymi ambasadorami.

Od lat organizatorów wspiera partner merytoryczny – firma Grant Thornton. Jej pomoc przy weryfikacji kryteriów oceny wniosków, zasad kwalifikacji uczestników oraz oceny firm ubiegających się o tytuł laureata jest wsparciem merytorycznym dla organizatorów konkursu.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na zgłoszenia organizatorzy czekają do 28 lutego br.

Formularze i szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.lidermsp.poznan.pl.

WDG/AW /poznan.pl/(Visited 36 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz