Nocna przejażdżka samochodem zakończona doprowadzeniem do zakładu karnego

Zaczęło się od ujawnienia wykroczenia. Mężczyzna kierujący Audi A4, nie używał kierunkowskazu podczas zmiany kierunku ruchu. Okazało się że nie posiadał uprawnień do kierowania i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.


W środę 6 września o północy policjanci zauważyli samochód Audi A4 z młodymi mężczyznami w środku. Policjanci postanowili skontrolować ten pojazd.

Za kierownicą znajdował się 19-letni mieszkaniec Wągrowca. Nie posiadał on uprawnień do kierowania. Policjanci mieli przypuszczenie, że jest to osoba poszukiwana, a znajdujące się z nim w pojeździe osoby, były służbowo im znane, jako popadające wcześniej w konflikty z prawem, Podjęto decyzję o wezwaniu na miejsce wsparcia drugiego patrolu, a na czas wykonania czynności legitymowania zastosowali wobec osób znajdujących się w pojeździe kajdanki.

Mężczyzna zgodnie z przypuszczeniami policjantów był poszukiwany do odbycia kary 365 dni pozbawienia wolności w związku z uprawomocnieniem się wyroku skazującego za przestępstwo z art 280 par 1 Kodeksu Karnego – tj. rozboju. Został on zatrzymany i doprowadzony do KPP w Wągrowcu, a rano przekazany policjantom z Wydziału Konwojowego, którzy przekonwojowali go do Zakładu Karnego w Gębarzewie.

(Visited 1 746 times, 1 visits today)

Leave a Reply