Tragiczny wypadek! Śmierć poniósł 47-letni mężczyzna.

W dniu 8 września o godzinie 17:09 W zdunach na ul. Krotoszyńskiej – wyjazd z rynku w kierunku Krotoszyna doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego, w wyniku którego na miejscu śmierć poniósł 47 letni mężczyzna.


 
Na miejscu wstępnie ustalono, że 58 letni mieszkaniec Krotoszyna kierując zestawem pojazdów ciągnik siodłowy Man z naczepa jadąc od strony Wrocławia zatrzymał się i przepuszczał na zwężeniu pojazdy które miały pierwszeństwo, a następnie ruszył. Wówczas 47 letni mieszkaniec Zdun wszedł na jezdnię w miejscu niedozwolonym i został najechany przez pojazd ciężarowy.
 
Mężczyzna w skutek zdarzenie niestety poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wykonali na miejscu niezbędne czynności procesowe z udziałem technika kryminalistyki oraz pod nadzorem Prokuratora.
 
Obecnie trwa analiza zebranego materiału dowodowego, a funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego wypadku.
 
Powyższy komunikat pokazuje jak kruche i delikatne jest ludzkie życie w momencie zdarzeń drogowych. Zdarza się, że kierowca, szczególnie pojazdu ciężarowego może nie dostrzec pieszego, który znajduje się w tak zwanym „martwym polu”. Dochodzi też do sytuacji, w której pieszy w sposób nieprawidłowy oceni sytuację na drodze i wtargnie pod nadjeżdżający pojazd. Apelujemy o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas jazdy wszelkimi pojazdami.

Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie

(Visited 1 570 times, 1 visits today)

Leave a Reply