Nie żyje 26-latka ! Tragiczny wypadek – zderzenie citroena z ciężarowym starem do przewozu mleka

12 kwietnia 2018 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów ciężarowego i osobowego na trasie Błociszewo – Donatowo. W wyniku zderzenia pojazdy przemieściły się na pobocze drogi.


Dyżurny SKKP w Śremie na miejsce zdarzenia zadysponował trzy zastępy: 2 JRG Śrem i 1 OSP Żabno, ponadto na miejscu pojawiły się siły i śrdki (SIS) z JRG Kościan, OSP Czempiń oraz OSP Turew.

Kierowca samochodu ciężarowego wyszedł z pojazdu o własnych siłach, natomiast kierowca (kobieta) samochodu osobowego była w pojeździe bez zachowanych parametrów życiowych.

Natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz podłączono AED. Kobietę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Druga z osób poszkodowanych została przetransportowana do szpitala przez kolejny zespół ZRM.

Na miejscu wypadku pracowali technicy policyjni ustalając okoliczności zdarzenia. Obecny był również prokurator.

To pierwszy śmiertelny wypadek na terenie powiatu śremskiego w tym roku.

Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Donatowo – Błociszewo

Na drodze relacji Donatowo – Błociszewo, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca citroenem uderzyła w przebiegającą przez drogę sarnę, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącą z przeciwnego kierunku ciężarówką. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

12 kwietnia br., o godz. 05.00, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej relacji Donatowo – Błociszewo.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierująca Citroenem C4, 26-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, jadąc od strony Donatowa w kierunku Błociszewa, na prostym odcinku drogi, uderzyła w przebiegającą przez drogę sarnę, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym marki Star, którym kierował 64-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierujący ciężarówką był trzeźwy, z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Pojazdy uczestniczące w wypadku zabezpieczyła pomoc drogowa.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Zdjęcia : Michał Czubak – „Tydzień Ziemi Śremskiej”


Więcej zdjęć :

Wypadek. Nie żyje 26-latka

 
 

(Visited 1 713 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz