NASTOLETNI WŁAMYWACZE DO PIWNIC I WÓZKARNI ZATRZYMANI

Kryminalni ze Śremu ustalili i zatrzymali dwóch nastoletnich włamywaczy, którzy z piwnic i wózkarni kradli rowery oraz sprzęt wędkarski. Większość zrabowanego mienia wróciła do pokrzywdzonych, a amatorzy cudzej własności odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie.
21 stycznia 2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że ktoś włamał się do piwnicy jednego z bloków na śremskim osiedlu Jeziorany i ukradł rower wartości 2500 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy namierzyli dwóch młodych włamywaczy, mających 18 i 19 lat. 14 lutego br. nastoletni śremianie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że mimo młodego wieku mają oni na swoim koncie więcej włamań.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że sprawcy, na co dzień przyjaciele, na początku tego roku postanowili, że będą włamywać się do piwnic oraz wózkarni, aby kraść rowery oraz wszystko to, co można łatwo sprzedać i w ten sposób „zarobić”. Nie mieli podzielonych ról, raz jeden stał na czatach, innym razem drugi, ale „specjalistą” od pokonywania zabezpieczeń był 18-latek.

W sumie nastoletni amatorzy cudzego mienia, w blokach na śremskich Jezioranach, włamali się do dwóch piwnic i kolejnych dwóch wózkarni. Z pomieszczeń tych ukradli trzy rowery wartości 4500 złotych oraz sprzęt wędkarski wartości 1000 złotych. Większość zrabowanego mienia, czyli dwa rowery i sprzęt wędkarski, wróciła do pokrzywdzonych. Natomiast młodzi włamywacze usłyszeli po cztery zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i przyznali się do zarzucanych im czynów.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a nastoletnim włamywaczom grozi nawet do 10 lat więzienia.

/ Ewa Kasińska /srem.policja.gov.pl

(Visited 73 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz