DZIELNICOWI OPOWIADALI DZIECIOM O BEZPIECZEŃSTWIE I ROZDAWALI ODBLASKI

Policjanci naszej komendy nie ustają w działalności profilaktyczno – edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej z miasta i powiatu ostrowskiego. Tym razem spotkania z dzielnicowymi z Odolanowa i Ostrowa Wlkp. były dla dzieci okazją do przekazania im wielu cennych rad w ramach bezpiecznego spędzenia czasu oraz bezpieczeństwa na drodze. Policjanci wręczyli też dzieciom odblaski.
Dzielnicowi praktycznie każdego dnia spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Starają się zwracać uwagę najmłodszych mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Informują o zagrożeniach i ewentualnych skutkach niewłaściwych zachowań.

W ubiegłym tygodniu ostrowski dzielnicowy sierż. sztab. Maciej Karasiński spotkał się z dziećmi z Przedszkola im. Koszałka Opałka. W tym tygodniu dzielnicowy z Odolanowa mł. asp. Paweł Błaszczyk odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Uciechowie.

W trakcie spotkań dzielnicowi omówili zagadnienia dotyczące drogi do szkoły, m. in. tłumaczyli dzieciom o zachowaniu szczególnej ostrożności i rozwagi podczas przechodzenia przez jezdnię. Zostały też przypomniane kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z placu zabaw.

Mundurowi tłumaczyli dzieciom, że słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Mając to na uwadze mundurowi wręczyli blisko 150 dzieciom elementy odblaskowe i przypominali jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo.

ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 59 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz