Najpierw ukradł rower, potem samochód – 17 latek z zarzutami

Usiłowanie kradzieży samochodu, kradzież innego auta i kierowanie bez uprawnień – to dorobek jednej nocy 17-letniego mieszkańca gminy Jarocin. Spłacać może go nawet przez najbliższe 5 lat, bo taki wymiar pozbawienia wolności grozi za przestępstwo kradzieży.


Zaledwie kilka godzin zajęło kryminalnym z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży samochodu w miejscowości Potarzyca.

17 lipca br. dyżurny jarocińskiej komendy został poinformowany o kradzieży pojazdu marki Fiat Doblo, wraz z zawartością części ładunkowej (elektronarzędzia), z terenu prywatnej posesji. Jak wynikało z informacji, sprawca usiłował najpierw ukraść zaparkowany w tym samym miejscu inny pojazd – fiata cinquecento, jednak zaniechał zamiaru, gdyż auto nie odpaliło. Wówczas to wsiadł do Doblo i odjechał. 

Analiza materiału bardzo szybko przyniosła oczekiwane efekty. Śledczy wytypowali osobę podejrzaną o kradzież i udali się do jej miejsca zamieszkania. Wytypowany 17-latek, mieszkaniec gminy Jarocin, nie krył zdziwienia odwiedzinami funkcjonariuszy. Chłopak został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej jednostki.

W międzyczasie policjanci odnaleźli także skradziony pojazd. Sprawca ukrył go w pobliżu zbiornika wodnego w okolicznych zaroślach z zamiarem późniejszej sprzedaży.

W trakcie przesłuchania młody mężczyzna przyznał się do kradzieży. Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym, na podstawie zebranego w sprawie materiału, śledczy udowodnili podejrzanemu także usiłowanie kradzieży Cinquecento oraz kradzież roweru, którym przyjechał po swój kolejny łup. Ponadto, kierował kradzionym pojazdem nie mając do tego uprawnień.

Ostatecznie 17-latek usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstwa – usiłowanie kradzieży i kradzież samochodu za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Odpowie też za popełnione wykroczenia: kradzież roweru i jazdę bez uprawnień.

 

(Visited 110 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz