Poznań: Od soboty rondo Śródka otwarte dla kierowców

Prawie dwa tygodnie przed zapowiadanym końcem prac zostanie udostępniony przejazd przez rondo Śródka. Od wieczora w sobotę 20 lipca, możliwy już będzie przejazd samochodów i autobusów na wprost od ul. Wyszyńskiego.


Dzięki sprzyjającej pogodzie oraz przyspieszeniu prac związanych z przebudową części węzła rozjazdowego na rondzie Śródka od strony ul. Jana Pawła II, uda się przywrócić ruch kołowy o prawie dwa tygodnie wcześniej.

Kierowcy samochodów już w godzinach wieczornych w najbliższą sobotę, 20 lipca, będą mogli przejechać przez rondo bez utrudnień. Zlikwidowana wówczas zostanie przewiązka za przystankiem na ul. Jana Pawła II, który była wykorzystywana przez ostatnie tygodnie.

Prace będą dalej kontynuowane w tarczy ronda oraz torowisku w kierunku ul. Baraniaka, a uruchomienie ruchu tramwajowego od ul. Jana Pawła II pozostanie bez zmian i nastąpi to 1 sierpnia.

Kolejna zmiana organizacji ruchu kołowego na rondzie Śródka rozpocznie się w sobotę, 3 sierpnia. Nie będzie wówczas możliwy przejazd przez rondo z północy na południe. Prace przygotowawcze z tym związane rozpoczną się już 1 sierpnia, w związku z tym wstrzymane będzie kursowanie tramwajów pomiędzy placem Wielkopolskim i rondem Śródka.

MPK, op. RB /poznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 78 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz