Nocny policyjny pościg za kompletnie „naćpanym” młodym kierowcą

Policjanci z Komisariatu Policji w Margoninie zatrzymali 25-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem amfetaminy. Do zatrzymania doszło po pościgu, który miał miejsce w Lipińcu.


W środę podczas pełnienia służby w godzinach nocnych, policjanci w pewnym momencie zauważyli samochód osobowy, którego kierowca dziwnie zachowywał się na drodze. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest tego powodem. Kiedy podjęli próbę zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnałów błyskowych, kierowca nagle zaczął przyspieszać i uciekać peugeotem w stronę miejscowości Dębiniec. Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem. Mężczyzna, mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nakazujących zatrzymanie, nie reagował na polecenia i uciekał dalej. W pewnym momencie zjechał na drogę leśną, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Chodzieży, a następnie do szpitala w Pile. Jak się okazało, 25-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem amfetaminy.

Kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia z uwagi na fakt, iż nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę, mimo wydania przez policjanta polecenia do zatrzymania pojazdu. Oczywiście odpowie także za kierowanie pojazdem pod wpływem substancji zabronionej oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zobacz również …

 

(Visited 3 476 times, 1 visits today)

Leave a Reply