Minister Błaszczak oraz Komendant Główny Policji odwiedzili rannego policjanta w szpitalu

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk odwiedzili dziś w poznańskim szpitalu rannego policjanta, który został postrzelony w trakcie pościgu przez sprawcę włamania do stacji benzynowej.


Funkcjonariusz czuje się coraz lepiej. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Od 21 czerwca w poznańskim szpitalu MSW w Poznaniu przebywa policjant, który ucierpiał w czasie pościgu za sprawcą przestępstwa. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu został postrzelony przez uciekającego włamywacza. Z miejsca zdarzenia został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dzięki wysiłkom pracowników służby zdrowia podjętym na miejscu oraz personelowi szpitala, ranny policjant czuje się coraz lepiej.

Dziś w szpitalu odwiedził go Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Szef resortu życzył funkcjonariuszowi szybkiego powrotu do zdrowia, podkreślając jednocześnie, że wykazał się on wielką ofiarnością i odwagą.

Komendant Szymczyk po spotkaniu z rannym policjantem w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że działania pościgowo-poszukiwawcze za drugim sprawcą będą prowadzone przez Polską Policję do skutku. „Wraz z Panem ministrem podziękowaliśmy policjantowi za poświęcenie, którym się wykazał” – powiedział Komendant Główny Policji.

(Visited 428 times, 1 visits today)

One thought on “Minister Błaszczak oraz Komendant Główny Policji odwiedzili rannego policjanta w szpitalu

Leave a Reply