MIESZKANIEC PRUSZKOWA CHCIAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę mercedesa, który chciał ich przekupić. Mężczyzna jadąc w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych oferował policjantom pieniądze.


Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

26 marca 2018 roku około godziny 7;30 policjanci pełniący służbę w Gostyniu na ul. Leszczyńskiej zauważyli jadący zbyt szybko samochód marki mercedes Vito. Pomiar prędkości wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 75 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h.

Zatrzymanym kierowcą okazał się 44-letni mieszkaniec Pruszkowa. Podczas kontroli mężczyzna położył w radiowozie na progu przednich drzwi banknot o nominale 100 zł. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych tj. nie przypisywaniu punktów karnych i nałożeniu mandatu karnego. W tej samej chwili został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, gdzie usłyszał zarzut i został przesłuchany. Mężczyzna został też ukarany mandatem karnym kredytowanym w kwocie 100 zł. i otrzymał 4 punkty karne.

Zobacz również …
(Visited 303 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz