Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy

Policjanci z ostrowskiej komendy zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli amfetaminę. Z zabezpieczonych środków można by było przygotować kilkaset porcji narkotyków.


Do zdarzenia doszło 22 marca br. wówczas kryminalni ostrowskiej Policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy. 50-letni kierowca podróżował z 27-letnią pasażerką. W trakcie kontroli policjanci znaleźli kilkanaście woreczków foliowych z zawartością białej substancji. Badania narkotesterem wykazały, że ujawniona substancja to amfetamina. Narkotyki natychmiast zostały zabezpieczone przez policjantów, a ich właściciele trafili prosto do policyjnego aresztu.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Policji oraz Prokuratury, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Natomiast wobec kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.(Visited 246 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz