POZNAŃ – DZIAŁANIA POLICJI W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA TRZEŹWOŚCI

26 marca br. poznańscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno – informacyjne w ramach Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości,


celem zwrócenia uwagi właścicielom sklepów na sprzedaż alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym.

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości, który wpisuje się w  kampanię MSWiA pn: „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” policjanci miasta oraz powiatu poznańskiego w dniu 26 marca br. przeprowadzili działania prewencyjno – informacyjne ukierunkowane na edukację sprzedawców pk. sprzedaży alkoholu osobom nieletnim, nietrzeźwym, na kredyt lub pod zastaw.

Celem działań było kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw osób w zakresie bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli  właścicielom oraz pracownikom punktów handlowych nie tylko o konsekwencjach, jakie wynikają  z naruszenia przepisów prawa, ale również o ubocznych skutkach spożywania alkoholu.

Szczególną uwagę zwrócili na zakaz sprzedaży alkoholu osobom do 18 roku życia, edukując sprzedawców o konsekwencjach takiego czynu. Ważne jest, aby nie bać się poprosić o dowód osobisty, nawet jeśli wygląd osoby wskazuje na jej pełnoletniość, a  sprzedający ma wątpliwości co do wieku kupującego. Prawidłowa identyfikacja osoby kupującej może rodzić wiele wątpliwości, natomiast od decyzji sprzedawcy zależy czy alkohol trafi w ręce młodego człowieka.

W trakcie działań policjanci przekazywali  materiały edukacyjne zawierające najistotniejsze kwestie w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi oraz informowali,  że tylko wielokierunkowa edukacja może mieć wpływ na bezwzględne przestrzeganie zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Czytaj również…

 

 
(Visited 204 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz