Leszno – Malował „graffiti” na leszczyńskich budynkach – został zatrzymany

Do policyjnego aresztu trafił 19-letni mieszkaniec Leszna, który namalował farbą napisy na ścianach Hali Widowiskowo – Sportowej TRAPEZ, powodując straty w kwocie prawie 2 tysięcy złotych. Z ustaleń policjantów wynika, że ten młody mężczyzna od kilku tygodni w podobny sposób dokonał uszkodzenia elewacji kilku innych budynków w Lesznie. Grozi mu do 5 lat więzienia.


Od pewnego czasu do leszczyńskiej Policji zaczęły docierać sygnały o uszkodzeniach elewacji budynków poprzez namalowanie na nich farbą napisów. Były to budynki prywatne oraz użyteczności publicznej. Wśród nich leszczyńska hala Trapez. Sprawca z dwóch stron obiektu namalował` napisy dokonując uszkodzenia tynku. Pokrzywdzony złożył wniosek o ściganie i ukaranie sprawcy uszkodzenia mienia oraz wycenił szkodę na kwotę blisko 2 tysięcy złotych.

Policjanci zajęli się sprawą i 21 kwietnia br. zatrzymali sprawcę uszkodzenia. To 19-letni mieszkaniec Leszna. Został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany w ostatnich tygodniach w podobny sposób uszkodził większą ilość elewacji budynków i murów. W prowadzonym teraz postępowaniu mundurowi dotrą do pozostałych pokrzywdzonych, dlatego nie wykluczone, że ilość ogłoszonych podejrzanemu zarzutów ulegnie zwiększeniu. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi podejrzanemu do 5 lat więzienia. Oprócz tego sąd może orzec wobec 19-latka obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

Monika Żymełka/MŚ/wielkopolska.policja.gov.pl/

(Visited 53 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz