27-latek wpadł z narkotykami

Kryminalni z czarnkowskiej komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca Czarnkowa pod zarzutem posiadania narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego ponad 45 gramów amfetaminy i 10 gramów marihuany. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


W minioną sobotę,18 kwietnia br. około godziny 23:50 czarnkowscy kryminalni patrolując miasto zauważyli na ulicy Podgórnej osobowego fiata, a za jego kierownicą, pomimo braku uprawnień znanego im dość dobrze z wcześniejszych spraw, 27-letniego mieszkańca Czarnkowa. Kierowca na widok policjantów, którzy dawali mu wyraźne sygnały do zatrzymania, próbował odjechać, lecz cofając uderzył w tył radiowozu. Tuż po kolizji mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali go.

Podczas badania 27-latka na zawartość alkoholu okazało się, że był trzeźwy, jednak jego zachowanie, stan świadomości i sposób wymowy dały mundurowym podejrzenie, że prawdopodobnie jest pod wpływem narkotyków. Mężczyzna przyznał się policjantom, że chwilę przed zdarzeniem zażył substancję psychotropową. Już po chwili okazało się, że w jego aucie znajdują się woreczki z suszem roślinnym i białym proszkiem. Po przebadaniu okazało się, że to marihuana i amfetamina. To dało podstawy do przeszukania jego miejsca zamieszkania. Tam policjanci znaleźli kolejne porcje narkotyków. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 45 gramów amfetaminy i 10 gramów marihuany.

27-latek już usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat więzienia. Jeśli badania krwi potwierdzą podejrzenia policjantów, wkrótce czeka go kolejny zarzut – prowadzenia pojazdu pod ich wpływem.

Karolina Górzna-Kustra/czarnkow.policja.gov.pl

(Visited 581 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz