Kolejorz lepiej z czołówką [ZDJĘCIA, FILM]

W obecnym sezonie poznaniacy poprawili grę w meczach z czołowymi zespołami rozgrywek. Podopieczni trenera Nenada Bjelicy mają najlepszy bilans w meczach pomiędzy drużynami, które są obecnie na podium ekstraklasy.
Poprzednia kampania była pod tym względem trudna dla lechitów. Wówczas w meczach z zespołami, które sezon skończyły na miejscach jeden-trzy zdobył tylko jeden punkt.


Co ciekawe do ostatniej kolejki sezonu Kolejorz miał fatalny bilans: pięć meczów i pięć porażek. W ostatniej kolejce lechici zremisowali 2:2 z Jagiellonią Białystok, choć porwadzili do przerwy dwoma bramkami.

Obecny sezon pod tym względem jest zdecydowanie bardziej udany. Poznaniacy na początku października pokonali przy Bułgarskiej Legię 3:0. Następnie zremisowali 1:1 z Jagiellonią. W drugiej części sezonu zespół Bjelicy przegrał z Legią 1:2, ale tydzień później wysoko pokonał Jagiellonię Białystok 5:1.

Siedem punktów w czterech meczach z zespołami z podium zdobył też wciąż aktualny lider, czyli Jagiellonia. Zespół trenera Mamrota dwurotnie pokonał Legię, ale po raz pierwszy od dawna nie potrafił pokonać Lecha, z którym ma gorszy bilans bramkowy. To informacja bardzo ważna w kontekście ewentualnego rozstawienia przed meczami w grupie mistrzowskiej.

Lech ma co prawda pięć punktów straty do Jagiellonii i Lech. Gdyby w trzech ostatnich spotkaniach Kolejorz odrobił stratę do tych drużyn, to właśnie wyniki bezpośrednich meczów pomiędzy tymi zespołami będą miały znaczenie dla ustalenia miejsca w tabeli na zakończenie sezonu zasadniczego.

WYNIKI MECZÓW CZOŁÓWKI:

Jagiellonia – Legia 1:0
Lech – Legia 3:0
Jagiellonia – Lech 1:1
Legia – Jagiellonia 0:2
Legia – Lech 2:1
Lech – Jagiellonia 5:1

Mała tabela:

Lech Poznań – 7 punktów, bilans bramek: 10:4
Jagiellonia – 7 punktów, bilans bramek: 5:6
Legia Warszawa – 4 punkty, bilans bramek: 2:7

Fot.Film: Mateusz Łysiak / Wielkopolskamagazyn.pl 

 

(Visited 53 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz