Uwaga ! Nowe trzyosobowe patrole – W ich skład wchodzi policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański – military police.

W ostatnim czasie, w związku ze zwiększoną ilością wojsk amerykańskich na terenie powiatu gnieźnieńskiego z inicjatywy wydziału ruchu drogowego pojawiły się nowe trzyosobowe patrole. W ich skład wchodzi policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański – military police.


Gnieźnieńscy policjanci od wielu lat współpracują z Żandarmeria Wojskową, przede wszystkim w zakresie działań prewencyjnych. Funkcjonariusze Policji i żołnierze Żandarmerii Wojskowej organizują wspólne patrole w rejonach zagrożonych naruszeniem porządku publicznego, czy przeprowadzają kontrole ruchu drogowego. W ostatnim czasie, w związku ze zwiększoną ilością wojsk amerykańskich na terenie powiatu gnieźnieńskiego z inicjatywy wydziału ruchu drogowego pojawiły się nowe trzyosobowe patrole. W ich skład wchodzi policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański – military police w tłumaczeniu policja wojskowa, nasz odpowiednik żandarmerii wojskowej. Ma to związek z poruszaniem się po drogach samochodami przez żołnierzy amerykańskich. Na chwilę obecną trudno mówić o efektach. Celem jest przede wszystkim zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

Trzeba dodać, że żandarmi uprawnieni są m.in. do legitymowania i zatrzymywania, dokonywania kontroli osobistej oraz używania w stosunku do tych osób wszystkich prawem dopuszczonych środków przymusu bezpośredniego.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
Czytaj również ,,,

 

 
(Visited 5 719 times, 1 visits today)

4 thoughts on “Uwaga ! Nowe trzyosobowe patrole – W ich skład wchodzi policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański – military police.

 • Marzec 15, 2018 at 2:11 pm
  Permalink

  Czy ten amerykański żołnierz rozumie coś po polsku ????

  Reply
 • Marzec 15, 2018 at 9:31 pm
  Permalink

  Za tą iskrę i lornetkę na podszybiu chorąży do końca swojej służby będzie Lublinem a nie Antka insignią lawirował.

  Reply
 • Marzec 21, 2018 at 8:01 pm
  Permalink

  Na Boga w Słowiańskiej stolicy Gnieźnie Amerykanin strzeże tzw. porządku czy bogactw naturalnych.
  Czytamy w innym artykule: KE : „Rozważamy wysłanie WOJSK do POLSKI, trzeba bronić demokracji” NATO: „Damy zielone światło”. Panowie z honorem tu nie proce lecz samopały, koktajle Mołotowa trzeba szykować i iść z słowami Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz.
  Musimy ta zwrotkę rozszerzyć koncerny nie będą mordować nasze dzieci.

  Reply
  • Marzec 25, 2018 at 11:17 am
   Permalink

   Będą, bo Polacy to śpiący, obojętni durnie (oprócz 3% myślących od Korwina).

   Reply

Dodaj komentarz