Kierująca BMW uciekała ulicami miasta .W pościgu brały udział dwa radiowozy. Policjanci wyczuli od 47-letniej uciekinierki silną woń alkoholu

Kierująca BMW uciekała ulicami Rawicza. W pościgu brały udział dwa radiowozy. Kobieta chciała uniknąć kontroli drogowej prawdopodobnie z jednego powodu. Po zatrzymaniu uciekinierki, policjanci wyczuli od niej silną woń alkoholu. 47-latka nie uniknie odpowiedzialności karnej.


W minioną sobotę po godzinie 21.00 dyżurny jednostki otrzymał telefon informujący, że kierująca samochodem m-ki BMW, a właściwie jej sposób poruszania się ulicami Rawicza budzi poważne zastrzeżenia. Wiele wskazywało na to, że kobieta może być nietrzeźwa. Dyżurny skierował patrol Policji we wskazany rejon. Funkcjonariusze na ul. Dworcowej zauważyli kierującą, podali wyraźny znak do zatrzymania, użyli świateł błyskowych, jednak kobieta nie reagowała ominęła radiowóz i zaczęła uciekać. Do pościgu dołączył jeszcze jeden radiowóz. Kierująca bmw po chwili została zatrzymana w Masłowie na ul. Śląskiej. Po wylegitymowaniu uciekinierką okazała się 47-letnia mieszkanka gminy Rawicz. Od kobiet była wyczuwalna silna woń alkoholu, kierująca przyznała, że wcześniej piła wódkę dlatego nie chciała zatrzymać się do kontroli. Z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia badania na stan trzeźwości, została pobrana jej krew do badania na zawartość alkoholu.

47-latce zatrzymano prawo jazdy, odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz ucieczkę co w myśl nowych przepisów jest przestępstwem. Po uzyskanych wynikach na stan trzeźwości rawiczanka, może usłyszeć kolejne zarzuty. Auto, którym poruszała się kobieta zostało zaholowane na parking strzeżony.

Zobacz również …
 

 

(Visited 408 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz