Idą święta w OHP…

Idą święta w OHP…

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie idą  pełną parą.

Młodzież  zadbała więc o gwiazdkowy klimat przystrajając  swoją szkołę i


internat świątecznymi ozdobami. Wzięła też udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Świąteczny klimat na dobre rozpoczął się od wizyty św. Mikołaja, który podobnie jak co roku – tak i w tym- nie zapomniał o prezentach i odwiedził młodzież z Centrum ,która na co dzień mieszka w internacie. Każdy dostał od niego słodkie upominki. Mikołajki  tradycyjnie już przygotowała Rada Młodzieżowa internatu.  W organizację zaangażował się sam przewodniczący Radosław Mielczarski oraz pozostali członkowie  Klaudia Goździcka, Natalia Dyba oraz Anna Marciniak. Pieczę nad wszystkim sprawowała wychowawczyni  Marietta Rusinek.

 – Mikołajki to oczywiście tradycja. Ale jest to też element zabawy i umiejętności uczenia naszej młodzieży obdarowywania innych. Chcemy im pokazać, że liczy się nie wielkość prezentu, ale  intencje  i pamięć o drugiej osobie. – wyjaśnia Marietta Rusinek.

Zanim jednak  św. Mikołaj zawitał do Centrum – czekał na niego świątecznie przystrojony internat. Większość ozdób młodzież wykonała ozdoby ręcznie i samodzielnie dekorowała placówkę. Ogłoszono też konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową wykonaną przez uczniów. A  inwencji twórczej nie zabrakło.

– Świąteczne kartki  były wykonywane grupowo w klasach. Widać było duże zaangażowanie młodzieży w tworzenie niepowtarzalnych wzorów, a każdemu zależało na tym, aby to jego kartka była najładniejsza.- dodaje  Wiesława Wawroska, zastępca dyrektora CKiW OHP.

Zwycięzcami zostali uczniowie z III klasy Zasadniczej  Szkoły Zawodowej i klasy II b z Gimnazjum. Wyróżnienia otrzymali: Zasadnicza Szkoła Zawodowa- klasa II  i Gimnazjum: III a. W nagrodę docenienieni uczniowie pójdą z wychowawcami na kręgle.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
 

(Visited 103 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz