25-letni mężczyzna groził pozbawieniem życia pracownicom biblioteki publicznej oraz naruszył nietykalność cielesną interweniującego policjanta.

25-letni rawiczanin groził pozbawieniem życia pracownicom biblioteki publicznej oraz naruszył nietykalność cielesną interweniującego policjanta. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych kobiet jak i na teren pomieszczeń biblioteki.


Rawiczanin za popełnione przez siebie przestępstwa stanie przed sądem.

W dniu 8 grudnia przed godziną 13.00 do biblioteki publicznej  przyszedł 25-latek, który zgodnie z obowiązującym tam regulaminem ma zakaz wstępu do pomieszczeń biblioteki. Pracownice tam urzędujące grzecznie poprosiły mężczyznę o opuszczenie lokalu, w zamian za co usłyszały szereg wulgarnych słów oraz groźny pozbawienia życia skierowane pod ich adresem. Kobiety poprosiły o interwencje Policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusz spotkał się z agresją ze strony 25-latka. Mężczyzna zaczął popychać policjanta oraz uderzył go w korpus. Funkcjonariusz przy użyciu siły fizycznej obezwładnił rawiczanina oraz założył mu kajdanki. Zatrzymany został przewieziony do jednostki Policji i osadzony do czasu wyjaśnienia sprawy.

Wobec mężczyzny decyzją Prokuratury został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych kobiet jak i na teren pomieszczeń biblioteki. 25-latek za groźby karalne kierowane pod adresem bibliotekarek oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjanta stanie przed sądem.


(Visited 150 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz