Afera mieszkaniowa bis – Policja zatrzymała 5 osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej [FILM]

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 5 osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przejmowaniem nieruchomości.


Wyłudzili mieszkania, domy i grunty o wartości kilku milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna przeciwko któremu aktualnie w sądzie w Poznaniu toczy się proces w tzw. aferze mieszkaniowej z 2010 roku.

W poniedziałek policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali w Poznaniu i podpoznańskich miejscowościach zatrzymali 5 osób.


Są one podejrzane o wyłudzenia mieszkań, domów i gruntów o wartości kilku milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna, przeciwko któremu aktualnie w sądzie toczy się proces. Jest on oskarżony w tzw. aferze mieszkaniowej wykrytej przez poznańskich policjantów w 2010 roku.

Na trop obecnej sprawy policjanci wpadli wiele miesięcy temu. Do różnych policyjnych jednostek zaczęli się zgłaszać pokrzywdzeni. Informowali o tym, że w celu uzyskania kredytów i pożyczek nawiązali kontakty biznesowe z przedstawicielami dwóch firm. W efekcie tracili kontrolę nad nieruchomościami, które miały stanowić zabezpieczenie transakcji. Sprawcy oszustw różnymi prawnymi zabiegami gwarantowali sobie możliwość odsprzedaży mieszkań, domów i gruntów, uzyskując wielomilionowe dochody. Zrywali później wszelkie kontakty z pokrzywdzonymi.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą przekazali materiał dowodowy do Prokuratury Okręgowej, która w sierpniu br. wszczęła śledztwo. Na podstawie nakazów prokuratorskich, ale również z osobistym udziałem dwóch prokuratorów, dzisiaj rano grupy realizacyjne weszły do mieszkań, biur i innych miejsc. Zabezpieczono materiał dowodowy – dokumenty, sprzęt informatyczny. Zatrzymano także osoby podejrzane. Na podstawie materiału dowodowego, zostaną im ogłoszone zarzuty. Policjanci i prokurator biorą także pod uwagę możliwość złożenia wniosków o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.


(Visited 485 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz