Już jutro startuje Poznań Motor Show, najważniejsza impreza motoryzacyjna roku

Już jutro startuje Poznań Motor Show, najważniejsza impreza motoryzacyjna roku

Podczas tegorocznej edycji udostępniamy Państwu 14 pawilonów wystawienniczych,
w których liderzy światowych motoryzacyjnych marek zaprezentują ponad 60 polskich premier. Biorąc udział w Poznań Motor Show dołączą Państwo do elitarnego grona osób, które jako jedne z pierwszych w Polsce zobaczą to, co kilka tygodni temu można było zobaczyć w Genewie.

Poznań Motor Show składa się z czterech salonów tematycznych: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy oraz truck, a każdy z nich przepełniony designerskimi modelami i motoryzacyjnymi emocjami.

Po raz pierwszy w historii targów gościmy marki takie jak: Tesla, ABT czy SsangYong, a po czterech latach przerwy zawitał do nas Aston Martin.

Kolejny raz największe stoisko na targach prezentuje Volkswagen Group Polska, zajmując cały pawilon 3A.

Dla miłośników podróżowania i aktywnego wypoczynku przygotowany został salon caravaningowy, w którym znajdą Państwo między innymi najnowsze kampery i przyczepy campingowe światowych liderów, takich marek jak Hobby, Pilote, Adria czy Bavaria. Dla fanów jednośladów przygotowaliśmy z Wystawcami pełną gamę nowości począwszy od motocykli o najmniejszej pojemności, przez sportowe oraz enduro, a na największych typu chooper kończąc.

Pełna lista premier dostępna na: www.motorshow.pl
Poniżej prezentujemy kilka wybranych atrakcji, które od jutra będą dostępne do Państwa dyspozycji.

Bądźcie z nami w ten weekend! Obiecujemy, że warto!

Ferrari świętuje 70-lecie marki

Są marki, do których odwiedzenia nie trzeba nikogo namawiać. Jedną z nich jest Ferrari, które przygotowało dla odwiedzających Poznań Motor Show prawdziwą niespodziankę. Coś niesamowitego, coś co zapiera dech w piersiach.

Już od 6 kwietnia, podczas poznańskich targów motoryzacyjnych będziecie mogli zobaczyć na żywo,
a w social media relację z wydarzenia – @Ferrari Polska oraz instagram #FerrariPoland

Stoisko Ferrari Polska znajdziecie w tym roku w Pawilonie numer 5, a na nim m.in. 812 Superfast, LaFerrari Aperta, 488 GTB, GTC4LUSSO.

BlackzONE – wystawa aut modyfikowanych

Po raz kolejny w klimatycznym miejscu magazynów MTP będzie można podziwiać ponad 50 samochodów po licznych modyfikacjach wizualnych i mechanicznych.

BlackzONE to strefa aut modyfikowanych, car audio oraz wystawców firmowych z branży. Dodatkowo będzie można spotkać i usłyszeć najgłośniejsze auta z całej Polski z potężnymi systemami audio. Celem organizatorów BlackzONE jest pokazanie ludziom, że warto poświęcić czas i przerobić nowy lub używany pojazd. Liczy się gust i pomysł – to właśnie zostanie zaprezentowane podczas Poznań Motor Show! Organizatorzy: BLACKZ/AP oraz DEMOCAR.

CABRIO POLAND. Wiele marek. Jedna pasja.

Podczas Poznań Motor Show, ekipa z CABRIO POLAND zaprezentuje wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju modele, z których każdy reprezentować będzie inną markę, styl czy rocznik.

Na stoisku w pawilonie 6A będzie można podziwiać: Ford Anglia, Porsche 968 oraz Mercedes 129 SLE. W nawiązaniu do tradycji, równoczesnego otwierania dachów przy akompaniamencie przebojów AC/DC, CABRIO POLAND podczas targów, stworzy namiastkę towarzyszącej temu atmosfery.

Ekipa, która pracuje przy projekcie to ludzie z pasją, którzy pragną spotykać podobnych do siebie dlatego uwielbiają cabrioleciarzy. CABRIO POLAND to nie tylko Zlot. Na bieżąco informują o wszelkich nowinkach i dostarczają newsy ze świata cabrio.

Strefa wirtualnej rzeczywiści Peugeot

Główną atrakcją stoiska marki PEUGEOT będzie prezentowany pierwszy raz polskiej publiczności nowy SUV PEUGEOT 5008, ale dla miłośników tej marki czekają i inne atrakcje, m.in. strefa VR, w której zwiedzający będą mogli odczuć zalety nowych technologii dostępnych w modelach PEUGEOT za pomocą gogli rzeczywistości wirtualnej Samsung Gear VR, a także odbyć wirtualną przejażdżkę PEUGEOT 3008 DKR z legendarnym kierowcą rajdowym Sebastianem Loeb’em.

06-09.2017, pawilon 5

Mobil Delvac Strong Traker

Najbardziej prestiżowy turniej w siłowaniu na rękę dla kierowców zawodowych – powraca w odświeżonej formule.

Najbliższe zawody odbędą się 8 kwietnia (sobota) podczas targów Poznań Motor Show Truck. Finałowe walki przy stole poprzedzą nowe konkurencje z użyciem ciężarów o wadze 14 i 50 kg. Organizator spodziewa się startu zawodników z krajowej czołówki, w tym aktualnych Mistrzów Polski w armwrestlingu. Turniej Mobil Delvac będzie jedną z głównych atrakcji tegorocznego Motor Show Truck. Wśród innych wydarzeń m.in. pokaz ciężarówek, finał VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników oraz konkurs Młode Wilki, będący eliminacjami do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR.

Turniej Mobil Delvac zostanie rozegrany w kategorii Open. Do zawodów będą mogli przystąpić wszyscy pełnoletni fani czterech kółek, a kierowca z największą ilością punktów i uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek lub autobusów otrzyma puchar i tytuł Strong Trakera. Nowością są dwie konkurencje fazy eliminacyjnej: armlifting oraz waga płaczu. Obie trwają do chwili, gdy traker opuszcza ciężar na ziemię.

Armlifting na turnieju Mobil Delvac Strong Traker pojawia się po raz pierwszy. Konkurencja polega na podnoszeniu jednorącz ciężaru o wadze 50kg. Zawodnik otrzymuje punkt za każdą sekundę z podniesionym ciężarem. Jak podkreśla Tomasz Proc, licencjonowany sędzia, atrakcyjność tej konkurencji wynika z trudności utrzymania ciężaru za obrotową rączkę o średnicy 60 mm. „Trudno wskazać faworytów, bo wynik nie zależy od ogólnego rozwoju fizycznego zawodnika, a jedynie od siły uchwytu”. Pierwsze zawody w armliftingu odbyły się w Rosji w 2010 roku – tym samym, w którym debiutował turniej Mobil Delvac Strong Traker. „Nasza sportowa zabawa na parkingach przerodziła się w profesjonalny turniej przyciągający mistrzów. Podnosimy poprzeczkę i dlatego w tym roku podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu nowych prób siłowych dla kierowców” – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil, producenta olejów silnikowych Mobil Delvac.

Druga konkurencja – Waga Płaczu – jest typowa dla zawodów siłaczy. Uczestnik rywalizacji musi jak najdłużej utrzymać ciężar o wadze 14kg na wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o około 90 stopni. Płacz w nazwie konkurencji nie jest przypadkowy. Dłuższe utrzymanie ciała w trudnej pozycji może sprawiać zawodnikowi ból. Podczas turnieju na targach Poznań Motor Show Truck kierowcy będą trzymać przed sobą jeden ciężar. Konkurencja będzie punktowana za każdą sekundę z podniesionym ciężarem przy zachowaniu odpowiedniego kąta odchylenia rąk.

Początek eliminacji do turnieju Mobil Delvac Strong Traker w sobotę (8 kwietnia) o godz. 10.00 w hali numer 4. Najbardziej emocjonująca część zawodów – finał w formie walk bezpośrednich przy stole – jest planowany na godz. 15:30. Zapisy do turnieju będą przyjmowane bezpośrednio przed przystąpieniem do próby siłowej.

Atrakcje Poznań Motor Show Truck 2017

Sobotni turniej w siłowaniu na rękę to jedna z kilku atrakcji Poznań Motor Show Truck 2017. Pawilon nr 4 będzie areną zmagań najlepszych mechaników. Finał VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik i Mechanik Zawodowy obejmie również serwisowanie pojazdów ciężarowych. Poza tym w pawilonie zobaczymy najładniejsze ciągniki i naczepy, pokazy kulturystów, a tuż obok konkurs Młode Wilki w jeździe na precyzję. Jego laureaci, którzy szybko i bezbłędnie pokonają tor za kierownicą Iveco Daily, awansują do kolejnego etapu Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR.

Mobil Delvac Strong Traker – najważniejsze informacje

Data: 8 kwietnia 2017 (sobota).
Miejsce: Motor Show Truck. Hala nr 4. Poznań, ul. Głogowska 14.

Eliminacje: godziny 10.00 – 15.00 (strefa Mobil Delvac Strong Traker, hala nr 4). Rejestracja zawodników bezpośrednio przed startem.
Finał: godzina 15.30, strefa Mobil Delvac Strong Traker.

 

Czytaj również …

(Visited 194 times, 1 visits today)

Leave a Reply